Bitcoin Kahini Savaş Gerilimiyle Değer Kaybeden Piyasalara Karşı Uyardı! BTC İçin Kritik Dip Uyarısı!

Piyasa değeri en büyük kripto para birimi Bitcoin, savaş gerilimi sonrasında yeniden düşüş yaşadı. Ünlü analist Peter Brandt ise yeni seviyelere dikkat çekti. İşte detaylar…

Ekonomi 25.02.2022 - 12:36 25.02.2022 - 12:36 Serhat Karaman

Bitcoin son dönemde sert fiyat dalgalanmaları yaşamaya devam ediyor. 37 bin dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından ve yüzde 10’a yakın değer kaybından sonra analistlerin gelecek dönem için BTC’de bekledikleri performansta kötü bir pozisyon aldı. 

Bitcoin hakkında güçlü tahminleri ile piyasalarda dikkat çeken ve birçok kişi tarafından takip edilen ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin hakkında kritik bir dip uyarısında bulundu. Kritik tahminlerini bildiren Peter Brandt, özellikle Rusya ve Ukrayna krizi öncesinde de tahminlerini duyurmuştu.

Bitcoin 30 Bin Dolar Altına Gerileyebilir!

Piyasa tahminleri ile adeta kahin gözüyle bakılan Peter Brandt, 1975’ten itibaren vadeli işlem ve FX traderı olarak faaliyet göstermeye devam ediyor. Bitcoin tahminine göre 28 bin dolar seviyesine kadar gerileceğini ifade eden Peter Brandt, sektör için olumlu haberlerin hafta boyunca görülmesine rağmen çeşitli risk faktörleri ilerleyen dönemde fiyatının ciddi bir dip yapacağına dikkat çekti. 

Haber

Rusya ve Ukrayna gerilimi ile ABD’nin faiz oranlarında artış ihtimalinin güçlenmesinin ardından belenen toparlanma eğiliminin ortadan kalktığı ifade ediliyor. Düşüş eğiliminin sert bir şekilde devam etmesi halinde yeni dip seviyelerinin görülebileceği aktarıldı. Piyasalarda belirsizlikler ve riskler ise devam ediyor. 

Bitcoin Kaç Dolar?

Bitcoin yaşadığı yüksek değer kaybının ardından yeni günde toparlanma eğilimi görüldü. Rusya ve Ukrayna krizi sonrasında ortaya çıkan değer kaybı ile 3 aylık kayıp oranı yüzde 50’nin üzerinde görüldü. 25 Şubat Cuma itibariyle haftanın son işlem gününde ise Bitcoin yeniden 38 bin 791 dolar seviyesinde görülüyor. Ancak bu seviyelerin kalıcı olmadığı aktarıldı. 

Bitcoin dışında piyasanın öne çıkan altcoinlerinde de kötü gidişat devam ediyor. Ethereum 2 bin 623 dolar seviyesinde yer alırken, XRP 0,69 dolar seviyesinde kaldı. Önümüzdeki dönemde ise piyasalar için risk teşkil edecek her gelişme sonrasında kripto para piyasalarında sert fiyat dalgalanmaları görülebileceği aktarılıyor. 

‘‘Haberkredi.net herhangi bir yatırım tavsiyesinde bulunmaz. Yatırım danışmanlığında yetkili kuruluş değildir. Haberkredi.net'in haber kaynakları uzmanların yorumları ve tahminlerinden oluşmaktadır.’’

Gelişmelerden Haberdar Olun

@