Bitcoin İçin Uzmandan Uyarı! 3 Ay İçin de 20 Bin Doların Altına Düşebilir! İslam Memiş Açıkladı!

Altın ve piyasalar uzmanından bu kez çok önemli Bitcoin açıklaması geldi. Yatırım yapacaklar dikkat.

Ekonomi 04.10.2021 - 20:47 04.10.2021 - 20:47 Göksel Sarı

Kripto paraların ne kadar güvenilir yada sağlam olduğu konusu tartışıladursun, yatırımcıların gözü kulağı kripto para borsalarında. Uzman yorumcuları dikkatle takip eden yatırımcılar, yatırım yaptıkları kripto paraların gelecekleri hakkında bilgi ve öngörü almaya çalışmakta.

Grafikler Çok Dalgalı

İşin uzmanı olan ve piyasalar tarafından ülkemize yakından tanınan isim İslam Memiş, Bitcoin hakkında da açıklamalarda bulundu. İslam Memiş kendi sosyal medya hesabından takipçilerine seslenirken, Bitcoin’de yatırımları bulunanlar için uyarılarda bulundu. Piyasa uzmanı, Lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer altcoinlerin her türlü spekülasyondan etkilendiğini ve grafiklerinin oldukça dalgalı olduğunu vurguladı. Bu konu hakkında çok yazılıp çizildiği ve artık bilgi kirliliğini de oldugunu aktaran uzman, Bitcoin’in gelecek dönemde aşağı yönlü tepetaklak olabileceğini belirterek nedenlerini de sıraladı.

“Bitcoin 20 Bin Doların Altına İnebilir”

İslam Memiş, paylaştığı mesajında şu ifadeler yer verdi. “Kripto para piyasalarında ciddi ve ani bir çöküş olabilir. Aman Dikkat edin! Sizlere rakamsal değer veriyorum Bitcoin 20 bin doların altına kadar düşebilir. Önümüzdeki 3 ay çok kritik bu dönemde 20 bin doların altına görebiliriz, buna ek olarak altcoinlerde de ciddi bir satış dalgası var” dedi.

Çin ve ABD’nin Kararları etkili Olacak

İslam Memiş bu öngörüsünü ise dünyanın en büyük iki ekonomisinin kripto paralara karşı tutumuna bağlı. Geçen haftalarda Çin Merkez Bankasının açıklaması ile ülke genelinde kripto paralarla yapılacak her türlü ödeme, alışveriş ve transfer işleminin yasadışı sayılacağının açıklanmasının ardından piyasalarda sert düşüşler yaşanmıştı. Bu durumların devam etmesi halinde sıkıntılı günlerin yakın olduğunu öngören Memiş, ABD kanadında kripto paralar ile alakalı gelen açıklamaları da değerlendirdi.

Düşüş yaşanmasını beklemesinin bir başka sebebi olarak ABD’nin devlet kanalı ile kripto piyasalarını yasal düzenlemelere sokmaya zorlaması olduğunu bildiren uzman bu durumun kripto para piyasalarında etkisinin çok olumsuz yönde olacağını savundu.