Bitcoin Gerilemeye Devam Ediyor! Kripto Piyasalarında Kırmızı Alarm

Kripto para piyasalarında renkler kırmızıya döndü. Ayı piyasasına giren kripto paralarda sert düşüş devam ediyor.

Finans 19.11.2021 - 19:49 19.11.2021 - 19:49 Serhat Karaman

Hafta başından itibaren kripto para piyasalarında sert düşüşler yaşanması yatırımcıları bir hayli endişelendirmiş durumda. Rekor fiyat artışlarının ardından Bitcoin’de görünen değer kaybı sonrasında birçok kripto para biriminde de benzer düşüşler görülmeye başladı. Bitcoin’in ardından düşüşe geçen pek çok dijital unsur arasında Ethereum ise 4 bin dolar seviyesinin altına kadar gerileyerek tarihi rekor sonrasında yerini düşüşe bıraktı. Bitcoin ise geçtiğimiz günlerde 68 bin dolar seviyesine kadar ilerleyerek dikkat çekse de şuan için sert düşüş devam ediyor.

Bitcoin 57 Bin Dolara Kadar Geriledi

Bitcoin’de sert düşüş devam ediyor. Özellikle son günlerde ABD’den gelen vergi kararları ve Çin’in kripto paralara ilişkin attığı yeni adımlar Bitcoin üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor. 19 Kasım itibariyle %5,6’lık bir değer kaybı yaşayan Bitcoin şuan için 57 bin dolar seviyelerine kadar gerilemiş görünüyor. Geçtiğimiz hafta değeri 68 bin 700 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkan Bitcoin’in rekor seviyesinin ardında hafta kapanışında 57 bin dolara gerilemesi ise kripto para piyasalarında endişelere neden oldu.

Bitcoin’de yaşanan değer kaybı ise hafta başından bu yana %13 seviyelerini buldu. Öte yandan bazı analistler ise 70 bin dolar seviyesinin geçtiğimiz hafta yaşanan rekor artış sonrasında yeni direnç olarak belirlenmesinin ardından bu seviyeden ciddi bir düşüş yaşanacağı sinyalleri de verilmişti.

Ethereum’un Rengi Kırmızıya Döndü

Kripto para piyasalarının bir diğer dikkat çeken birimi de Ethereum oldu. Son haftalarda 4 bin 500 dolar seviyelerine kadar ilerlemeyi başaran Ethereum, bugün itibariyle ciddi bir düşüş kaydederek yönünü aşağı çevirdi. Şuanda piyasalarda 4 bin 143 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum için düşüş eğiliminin Bitcoin ile benzer şekilde devam edeceği düşünülüyor.

Popüler Coinlerde Kayıp Sürüyor

Kripto piyasalarının son dönemde dikkat çeken köpek coinlerinde de değer kayıpları yaşanmaya devam ediyor. Shiba Inu ve Dogecoin cephesinde düşüş grafiği gözlemleniyor. Dogecoin yatay bir seyirle 0.22 dolar seviyesinde ilerlerken, SHIBA ise yüzde 1 yükseliş yakalamayı başardı.

Piyasanın en büyük 100 kripto parası içinde en ciddi yükselişi ise MANA yaptı. 24 saatte MANA değerini %21 oranında katlayarak düşüş döneminin yıldızı olmayı başardı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@