Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak

Kripto para birimlerine olan yoğun ilgi günden güne artış gösterirken dünya çapında bu konuyla ilgili çalışmalar da yapılmaya devam ediyor.

Son olarak Avrupa Parlementosu'nca alınan bir karar dikkat çekti. Milyonlarca kullanıcın kar ve zarar ettiği kripto para borsasında kartlar yeniden dağıtıklacak. AP tarafından alınmış olan bu yewni karar ile kripto paralardan vergi alınmasına karar verildi. Gelen bilgiler kapsamında yeniden değer kazanmaya başlayan kripto paralar içimn artık resmi olarak tam anlamıyla tanıma politikası uygulanacak.

Bugün itibarıyla Avrupa Parlementosu tarafından alınmış olan karar kapsamında kripto para yatırımcıları için kötü haber gelmiş oldu.

Kripto para borsasında en büyük pazar olan Terra'nın geçtiğimiz Mayıs ayında çökmesi sonucunda kripto para borsasında bir gerileme başlamış ve bu gerileme büyük ölçekli olarak devam etmişti. Kripto para borsalarındaki düşüşler devam ederken gelen bir atak ile bugün tekrar pazarın değeri yükselmeye başladı.

Bitcoin başta olmak üzere kripto para borsasındaki hakim güçlerden olan para birimlerinin değerlerinin artması sonucunda bugün Avrupa Parlementosu kararını açıkladı. Düşüşü son bulan kripto para borsasına ilişkin alınmış olan karar kapsamında vergi zorunluluğu getirildi. Gelen yeni zorunluluk ile artık kripto para birimlerinin vergi kodları olacağı ve bu vergi kodları ile artık vergi kaçırmanın mümkün olmayacak hale getirileceği belirtildi.

Öte yandan Parlemento kripto paraların kesin olarak tanınmasına karar verdi ve bu konuların kapsamlı bir şekilde ele alınması gerektiğini de dile getirdi.