Birkaç Adımda Hızlıca Vakıfbank IBAN Numaranızı Öğrenebilirsiniz! Vakıfbank IBAN Öğrenme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank IBAN numaranızı artık hızlı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Vakıfbank IBAN no nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

Ekonomi 06.03.2022 - 21:30 06.03.2022 - 21:30 Serhat Karaman

Vakıfbank IBAN bilgisi görme eylemi için bankanın müşteri hizmetlerini aramak mümkündür. SMS, ATM ya da mobil bankacılık da kolay bir şekilde Vakıfbank’ta açmış olduğunuz hesap ile ilgili bilgileri görebilmeniz mümkündür. Para transferi noktasında kilit bilgi olan IBAN, bir alıcıdan diğerine para gönderimi yapabilmenizi sağlar. TL, EUR ya da USD özellikli olarak açılmış olan hesaplar arasında gönderim sağlanabilir. Kişiler farklı hesaplara sahip olabilir ve her birinde farklı işlemler gerçekleştiriyor konumda olabilir. Vakıfbank iban öğrenme yöntemi ile sahip olduğunuz hesapların IBAN bilgisini öğrenebilir ve karşı tarafa iletebilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Temsilcisi Yoluyla IBAN Öğrenme

Vakıfbank IBAN çağrı merkezi aracılığı ile öğrenme son derece kolaydır. Yıllardır ülkemizde hizmet vermekte ola ve bir devlet bankası olma yönüyle ülkemizde çoğu kişi tarafından müşteri olma noktasında tercih edilen Vakıfbank müşteri hizmetleri hattı ile de siz değerli müşterilerine servis vermektedir. 0850 222 07 24 numaralı hat aracılığı ile müşteri hizmetlerini arayabilir ve doğrudan IBAN bilginizi alabilirsiniz. Bunun için;

 • 0850 222 07 24 numaralı hat aranır.
 • Karşınıza çıkacak olan telesekreter servisine hangi işlemi yapmak istediğinizi sesli bir şekilde söylemeniz gerekir.
 • Bu aşamadan IBAN ya da hesap numarası öğrenme şeklinde komut verilir
 • Komut sonrası sistem kendi ekranında otomatik olarak hesaplarınızı görüntüler ve bağlı bulunduğunuz şubenin ismini söyleyerek tuşlama yolu ile doğrulatır.
 • Doğrulama yapıldıktan sonra IBAN numarasını sesli şekilde dinleyebilirsiniz.Haber

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Aracılığı ile IBAN Öğrenme

 

Vakıfbank IBAN alma internet bankacılığı yolu ile de kısa bir sürede gerçekleşir. Ancak öncelikle internet bankacılığının aktif olmasına özen gösterin. Mobil bankacılık ve internet bankacılığı farklı yolları ifade etmekle beraber çoğu kişi şifresinin aynı olduğunu sanabilir. Ancak internet bankacılığına girebilmek için önce tek kullanımlık şifre alınır ve ardından size verilecek olan şifre ile değiştirme yapılır. Vakıfbank IBAN öğrenme bu yöntem ile de gerçekleşir.

 • www.vakifbank.com.tr adresine giriş yapılarak ‘Bireysel Müşteri’ kısmına erişim sağlanır
 • Varsa TC kimlik numaranız ve şifreniz, yoksa şifre alınmak suretiyle sisteme kayıt olunur
 • Daha sonra önünüze açılacak olan ekranda ‘Hesaplarım’ sekmesinden bu bankadaki hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Bu kısımda IBAN bilgisi, hesap açılış tarihi, şubesi ve hesap numarası gibi pek çok bilgi yer almaktadır.

Hesap Numarası IBAN Numarasının İçinde Mi?

Iban numarasından hesap numarası görme işlemi için 26 haneli IBAN numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Hesap numarası birçok işlemi gerçekleştirmeniz için gerekliyken başlıca kullanım alanı havale yapmak üzerinedir. Aynı bankaya sahip olan kişiler birbirlerine para gönderimi yaparken hesap numarasını kullanarak para gönderimi yapabilirler. 26 hane olan IBAN numarasının son 10 hanesi hesap numarası olarak bilinmekte, bu 10 hane ile de aynı bankalar arasında para gönderimi yapılabilmektedir. Dolayısıyla hesap numarasının IBAN numarası içerisinde olduğunu söylemek mümkündür.

Vakıfbank Mobil Bankacılık ile IBAN Görme

Vakıfbank IBAN alma mobil şube aracılığı ile de yapılır. Bunun için şu adımlar uygulanır.

 • Vakıfbank’ın mobil şubesi Android ya da IOS tabancı cihaza indirilir. Bunun için sürümün elverişli olmasına özen göstermelisiniz.
 • TC kimlik numarası ve şifre girildikten sonra hemen solda yer alan menüye tıklanır.
 • Hesaplarım sekmesinden hesaplarınızı görebileceğiniz gibi şifre işleminden sonra da karşınıza gelecek ilk sayfada doğrudan IBAN numaranız ve bakiye bilginiz görüntülenmektedir.

Vakıfbank IBAN öğrenme bu metot kullanılarak yalnızca 3 dakikalık bir süre zarfı içerisinde yapılır. En çok kullanılan yöntem mobil şube yöntemidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@