Enflasyon artışı ve döviz kuru karşısında TL'nin düşüşü durdurulamazken satışı yapılan her ürün, mal ve hizmetin fiyatlarında büyük ölçekli artışlara gidildi. Yaşanan fiyat artışları sonrasında vatandaşların ise cepleri yanmaya başlandı. Gelen zamların ardı arkası kesilmezken çok sayıda vatandaş temel ihtiyaçları olan ya da alışkanlıkları olan ürünlerin fiyatlarında yaşanan artışları büyük ölçüde eleştirmeye başladı.

Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı

Milyonlarca vatandaş tarafından her gün tüketilen kolaların fiyatlarına uyguanacak zam bugün duyuruldu. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği başkanı Erol Dündar tarafından yapılmış olan açıklama ile gündeme gelen Coca Cola fiyat artışları kapsamında kola fiyatlarının 25 TL'ye yükseltildiği belirtildi. Getirilen büyük ölçekli zamlar ile ilgili paylaşım yapan Dündar zam için tarih de verdi. Dündar tarafından yapılmış olan paylaşım kapsamında zamlı fiyatlara 11 Ekim 2022 tarihi itibarıyla geçiş yapılacağı belirtildi.

ZAMLI KOLA/ COCA COLA FİYATLARI

Uzun bir süre önce yapmış olduğumuz haber kapsamında belirtmiş olduğumuz rakamlara yakın fiyatlar ile duyurulan zam haberi son dkaikalarda gündemin üst sıralarında yerini aldı. Gelen bilgiler kapsamında vatandaşların sürekli olarak tükettikleri gazlı içecek olan Coca Cola'ya büyük ölçekli zam uygulanacağı belirtildi.Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği başkanı Erol Dündar tarafından yapılan paylaşımda yer alan fiyatlar şu şekilde;

  • 2,5 litre Coca Cola 25 TL
  • 2 litre Coca Cola 22 TL
  • 1,5 litre Coca Cola 19 TL
  • 1 litre Coca Cola 15 TL
  • 1 litre Schwepps 20 TL

Bu rakamların belirtildiği üzre 11 Ekim itibarıyla geçerli olacağı iddia edildi.

Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Geçmiş dönemlerde de yapmış olduğu paylaşımlarla dikkat çeken Dündar'ın bu paylaşımında belirtilen tutarların da gerçek olması bekleniyor.