Bir Altcoinin Daha Fiyatı Fırladı! Coinbase Açıklaması Sonrasında Piyasalarda Hareketlilik Sürüyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase yeni bir altcoin ile anlaşmaya vardı. BRD'yi satın almasının ardından değeri yüzde 600'den fazla yükseldi.

Finans 25.11.2021 - 20:21 25.11.2021 - 20:21 Serhat Karaman

Altcoin piyasalarında yaşanan yükselişler son haftalarda düşüş eğilimi içine giren Bitcoin ve Ethereum’a fark atmaya devam ediyor. Özellikle ABD’den gelen son haberler nedeniyle kripto para piyasalarının iki önemli aktörü olarak gösterilen Bitcoin ve Ethereum ciddi bir gerileme yaşamıştı. Altcoin piyasalarında ise yüksek işlem hacmi ile dünyanın önde gelen kripto para borsası Coinbase, kripto cüzdan firması olarak faaliyet gösteren BDR’yi satın aldığını duyurmasının ardından firmanın tokeni %600’ün üzerinde bir değer kazandı. Erken saatlerde işlem yapan birçok kripto para yatırımcısı kısa sürede söz konusu satın alma ile ciddi bir kar elde etmeyi başardı.

Coinbase’den Bread (BRD) Hamlesi

BRD tarafından yapılan açıklamada Coinbase Cüzdanına katkı sağlamak adına Coinbase üzerinde listeleneceklerinin duyurulmasının ardından, ilk defa 2014 yılında Bread Wallet olarak piyasaya sürülen uygulama ciddi bir kar elde etmeyi başarmıştı. Piyasaları hareketlendiren haber ise 2022 yılında Coinbase üzerinden kullanıcıların cüzdana erişim sağlayabilecekleri bildirildi.

Son dönemde Coinbase ile ortaklık yapan şirketlerin sayısının artmasının ardından altcoin piyasalarında da hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Yatırımcıların ilgisini yavaş yavaş bu tip projelere kaydırmaya başlamalarının ardından birçok projenin yeni dönem anlaşmaları ise yüksek kazanç potansiyeli sumaya devam ediyor.

Popüler Altcoin Piyasalarında Son Durum Ne?

Coinbase ile anlaşmasının duyurulmasının ardından fiyat performansı %600’ün üzerinde değer gösteren BRD’nin yanı sıra birçok altcoinde de benzer gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. BTC ve ETH fiyatlarında düşüş hızla devam ederken, Dogecoin 0,21 dolar seviyelerinden güne başladı. XRP ise 1,03 dolar ile ilerleyişini sürdürmeye devam ederken, ADA ise 1,65 dolar ile günün dikkat çeken coinleri arasında yerini aldı.

BRD/BT değerinde ise gün içinde gelen haber sonrasında %600’ün üzerinde değerle 0,0000228 seviyelerinin görüldüğü belirtiliyor. Son haftalarda kripto para piyasalarında yaşanan dalgalı seyir altcoinlerin birçoğunda da hissedildi. Özellikle ABD, Çin ve Hindistan gibi ülkelerden gelen yeni düzenleme haberleri sonrasında Bitcoin 56 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Popüler coinlerde ise düşüş devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@