BİM'den Yeni İndirim Açıklaması Geldi! Dolar ve Euro Düştükçe Un, Şeker ve Ayçiçek Yağı Gibi Birçok Üründe İndirimler Geliyor! Zincir Marketlerden Yeni Hamle!

Kurda yaşanan sert yükseliş sonrasında BİM başta olmak üzere birçok zincir market fiyatları artırmıştı. BİM ve Migros ise geçtiğimiz gün yeni indirimlerini açıkladı. İşte fiyatlar…

Ekonomi 29.12.2021 - 09:11 29.12.2021 - 09:11 Serhat Karaman

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olmayı başaran BİM, yüzde 8 – 40 arasında indirime gidildiğini duyurdu. Kurda yaşanan sert yükseliş sonrasında özellikle 5 lt Ayçiçek yağı, tuvalet kağıdı, un, şeker vb. ürünlerinin aniden zamlanması büyük tepki çekmişti. 

Kur korumalı TL mevduat hesabı uygulaması ve yeni ekonomi modeli sonrasında TL’nin yeniden değer kazanarak, kurda düşüş yaşanmasının ardından marketlerden de indirim açıklamaları gelmeye başladı. 

BİM’den Yüzde 40’a Varan İndirim Açıklaması!

Birleşik Mağazalar A.Ş. (BİM), 24 Aralık’tan itibaren birçok ürüne gelen zamlar sonrasında, kurda yaşanan düşüş sonrasında birçok ürüne indirim geldiği açıklaması yapıldı. Resmi web sayfaları üzerinden yapılan duyuruya göre, 40’tan fazla üründe fiyatların düşürüleceği ifade ediliyor. Yapılacak indirim oranlarının ortalama yüzde 8 ile yüzde 40 arasında olacağını ifade eden BİM yetkilileri, maliyet ve fiyat istikrarının yeniden oluşması halinde indirimlerin diğer ürünlerde de devam edeceği bilgisini de paylaştı. 

Türkiye’de zincir marketlerin son dönemde fiyatları artırmasına karşı sert uyarılarda bulunan yetkililer, düşen dolar kuru sonrasında birçok ürüne gelen zammın kaldırılması gerektiğini ifade etti. BİM’in yanı sıra Migros tarafından da geçtiğimiz günlerde benzer bir açıklama gelmişti. 

Zincir Marketlerden Arka Arkaya İndirim Haberleri Geliyor!

Dövizde yaşanan yükseliş sonrasında Türkiye’nin önde gelen zincir marketleri tarafından temel yaşam ürünleri başta olmak üzere birçok ürüne zam yapılmıştı. Ayçiçek yağı, un, şeker ve tuvalet kağıdı zamlar nedeniyle dikkat çeken en önemli ürünler arasında yer alıyordu. Büyük marketlerin indirimlerinin önümüzdeki dönemde de devam etmesi beklentisi sürüyor. Marketlerden gelen indirim açıklamaları vatandaşların da yüzünü güldürdü. 

Son günlerde kurun yeniden düşüş eğilimi içine girmesinin ardından Migros, BİM, A101 ve ŞOK gibi Türkiye geneli birçok yerde faaliyet gösteren zincir marketler arka arkaya indirim açıklamalarında bulunmaya başladı. Öte yandan Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinden bu yönde ilk adım gelmişti. Yüzde 30’a yakın indirim açıklayan Tarım Kredi, un fiyatlarını yüzde 27’ye kadar aşağı çektiğini duyurmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@