Artan dolar kuru ve enflasyon nedeniyle dar gelirli vatandaşların kış hazırlığı cepleri yakarken valilik, belediye ve kaymakamlıklar harekete geçti. Vatandaşa yardım destekleri sunan belediyeler kömür, erzak, market alışveriş kartı ve nakit paraya kadar birçok yardımı faaliyete geçirdi. Peki belediye yardımları nasıl alınır?

2022-2023 eğitim öğretim senesinin başlaması ile birlikte birçok öğrenci okula başlamış ve veliler okul giderleri altında sıkışmıştı. Hem okul harcamaları hem de kış hazırlıkları arasında sıkışan dar gelirli vatandaşların yüzünü güldürecek müjde geldi. Belediye, kaymakamlık ve valilikten vatanadaşa yardım faaliyetleri uygulanmaya başlandı. 

belediye-yardimina-nasil-basvurulur (1)

BELEDİYE YARDIMLARINA NASIL BAŞVURULUR?

Temel ihtiyaçlarını gidermekte zorluk çeken vatandaşaraa Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sonrasında şimdi de belediye, kaymakamlık ve valiliklerden yardımlar gelmeye başladı. Kırtasiye yardımından erzak kutusuna kadar tüm ihtiyaçların bulunduğu hediye kutuları belediyeler tarafından vatandaşa dağıtılmaya başlandı. 

Bu yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar belediye, valilik ya da kaymakamlıklara başvurmalıdır. Birçok kişi alım gücü zorluğu nedeniyle devlet, kurum ve kuruluşların düzenlediği yardımlardan yararlanmak istemektedir. Temel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla yapılan bu yardıma nasıl başvuru yapıldığı merak edilmektedir. 

İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak

SOSYAL YARDIMLARA NASIL BAŞVURULUR?

Ailelerin beklenilen şartları karşılaması ve e-devlet ya da kuruma giderek başvuruda bulunmasının ardından gerekli kontroller kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Kontrollerin sağlanmasının ardından kamu kurumları vatandaşların taleplerine hızlı bir şekilde geri dönüş sağlar.

Belediyelerin yardım faaliyetlerinden yararlanmak isteyen kişiler 'belediye yardımları nasıl alınır?' sorusunu aratmaktadır. Belediye yardımları belediyeye gidip başvuru yaparak ya da başvuruyu e-devlet üzerinden gerçekleştirerek yapılmaktadır. Şifreniz olması dahilinde bu tür sosyal yardım başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının web sitesi üzerinden de yapılabilmektedir. Belediyeye giderek talebinizi iletmenizin ardından gerekli belgeleri bilgilerinizle doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi doldurduktan sonra inceleme yapılır ve inceleme sonucu sonuç sizlere bildirilir. Karşılıksız şekilde oturduğunuz ilin belediyesi tarafından sağlanan bu yardımlar yılda bir kez, 2 ayda bir ya da her ay olacak şekilde belediyeden belediyeye değişim göstermektedir.