Bazı Mesleklere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası Başladı! 55 Bin Liraya Varan Kolay Kredi Nasıl Alınır?

Kamu bankası olan Vakıfbank bazı meslek grupları için özel olarak hazırladığı ihtiyaç kredisi kampanyasını açıkladı. İşte detaylar...

Kredi 29.09.2021 - 10:49 29.09.2021 - 10:49 Serhat Karaman

Kamu bankası olan Vakıfbank son zamanlarda çeşitli kredi kampanyaları ve destek haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Devlet destekli bir banka olması nedeniyle hem daha kolay şartlarda kredi vermesi hem de faiz oranlarını diğer özel bankalara kıyasla daha düşük tutması vatandaşın ilgisini çekiyor.

Vakıfbank son olarak bazı meslek gruplarına özel kredi kampanyaları hazırlamaya başladı. Bu kampanya ile birlikte özellikle pandemi sürecinden etkileyen vatandaşların ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkili bir biçimde yanıt verecek.

VAKIFBANK AVUKATLARA ÖZEL KREDİ VERECEK

Vakıfbank ayrıcalık tanıdığı meslek gruplarından ilkini açıkladı. Maddi açıdan sıkıntı yaşayan ve nakit paraya ihtiyaç duyan avukatlar için kredi kampanyası düzenledi. Kredi kampanyasının sadece avukatlar özelinde hazırlandığının ise özellikle altı çizildi.

55 bin liraya kadar limit tanınan kampanya ile birlikte faiz oranları da açıklandı. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyasında faiz oranları da düşürüldü. Faizler yüzde 1.53 seviyelerine kadar düşürüldü. Kredinin vadesi ise 36 ay olarak belirlendi. Şimdiden kredi kampanyasının duyurulmasının ardından pek çok avukatın sürece ilgili olduğu yapılan başvurulardan ortaya çıkmış oldu.

AVUKAT KREDİSİNİN ŞARTLARI NELER?

Vakıfbank tarafından hazırlanan avukat kredisinin de bazı şartları bulunuyor. Bunun için mesleğe yeni başlamış olmak ya da son bir yıldır avukatlık yapıyor olmak gerekiyor. Banka kredi ödemelerini garantiye almak için kredi notuna da bakacağını açıkladı.

Kredi notunun 1.250 puan ve üzerinde olması gerekmektedir. Düşük faizli krediden yararlanmak isteyen ve şartları tamamlamış olan tüm avukatlar kolaylıkla Vakıfbank şubelerine giderek kredi taleplerini iletebilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@