Dün sosyal medyaya düşen video sonrasında ülke gündeminde büyük yankı uyandıran Bayındır Hastanesi araştırma konusu oldu. Özellikle de hastanenin kapatılması kararı büyük yankı uyandırırken hastanenin sahibinin kim olduğu sorusu gündeme geldi. 

Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakanlık farklı kadrolarda kadın erkek 500 kamu personel alım ilanı yayınladı! Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakanlık farklı kadrolarda kadın erkek 500 kamu personel alım ilanı yayınladı!

Türkiye'nin en büyük ve köklü özel hastaneleri arasında yer alan Bayındır Hastanesi Türkiye genelinde hizmet verirken farklı pek çok şehirde şubeleri bulunuyor. Hastane çok ortaklı bir yapıya sahip bulunurken İş Bankası da sermaye sahibi olan ortaklar arasında yer alıyor. 

İÇERENKÖY BAYINDIR HASTANESİ KİMİN, SAHİBİ KİM?

Bayındır Sağlık Grubu tarafından işletilen İçerenköy Bayındır Hastanesi bu sağlık grubuna ait bulunuyor. 15 Temmuz 1992 senesinde kurulan Bayındır Hastanesi Ankara ve İstanbul başta olmak üzere çok sayıda şehirde hizmet verirken tüm hastaneler bu sağlık grubu çatısı altında toplanıyor. Hastanenin Bayındır Söğütözü Hastanesi, Bayındır Kavaklıdere Hastanesi, Bayındır Levent Tıp Merkezi, Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Bayındır Diş Klinikleri olmak üzere farklı şubeleri bulunuyor. 

İş Bankası iştirakleri arasında yer alan hastanenin yönetimi ise şu şekilde sıralanıyor:

Ozan Gürsoy, Yönetim Kurulu Başkanı

Ömer Bozdemir, Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Yönetim Kurulu Üyesi: Mustafa Kıcalıoğlu,

Yönetim Kurulu Üyesi: Ergün Yorulmaz, 

Yönetim Kurulu Üyesi: Murat Karayalçın, 

Yönetim Kurulu Üyesi: Kamil Erhan Ünal, 

Yönetim Kurulu Üyesi: Deniz Akay, 

Yönetim Kurulu Üyesi: Şennur Konak,

Yönetim Kurulu Üyesi: Kemal Emre Sayar.

Hatırlanacağı üzere hastahane hakkında ortaya çıkan görüntüler sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile kapatma kararı alınmıştı.