Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları rekor seviyeleri ulaşırken vatandaşa destek müjdesi yine kamu bankaları tarafından verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni destek kredisi paketleri kapsamında pek çok kesime uygun faiz oranları ile destek verileceği ilan edilirken bu paketlerden biri de yalıtım kredisi olarak öne çıktı. 

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden verilecek olan kredi paketi ile kış öncesi oturduğu konutunda yalıtım yaptırmak ya da ısı yalıtımlı PVC pencere taktırmak isteyen kişilere 60 ay vadeli düşük faizli kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. İşte merak edilen kredinin detayları ve başvuru şartları... 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SON DAKİKA YENİ KREDİ MÜJDESİ!

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca kişiye kredi müjdesi verirken Ziraat Bankası 60 ay vadeli yüzde 0,99 faiz oranı ile verilen yalıtım kredisi için başvuru ekranını açtı. Başlatılan kampanyada ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum diyen kişilere yalıtım yaptırmaları şartı ile 60 ay vadeli kredi verilecek. 

erdoğan yalıtım kredisi-2

Kredi kullanım detayları konusunda yapılan açıklamada söz konusu kredi paketinin faiz oranı yüzde 0,99 ve kredi vadesi 60 ay olarak duyuruldu. Konut başına azami olarak 50 bin TL kredi verilirken kullanılacak olan kredi paketindeki tutar ise doğrudan yalıtım firmasının hesabına yatırılacak. 

kampanya duyurusu

YALITIM KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER KREDİ BAŞVURUSU YAPABİLİR?

Kamu bankası başvuru yapanlara 7500 TL ihtiyaç kredisi verecek! Kamu bankası başvuru yapanlara 7500 TL ihtiyaç kredisi verecek!

Kredi paketinde Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından ortak olarak yürütülen başvuru sürecinde kredi tercihini Ziraat Bankası'ndan yana kullanan kişiler için başvurular şubeler üzerinden kabul edilecek. Ziraat Bankası yalıtım kredisi paketinde ısı yalıtımı yaptırmak isteyen kişilere 60 ay vadeli kredi 50 bin TL limitli olarak 0,99 faiz oranı ile verilecek. Kredi paketinde yalıtım sözleşmesi talep edilecek olup ödemeler ise karşı firmanın hesabına yapılacak.