Başvurmak İçin Son 7 Gün! SGK Emekli Maaş Ödemesine Ek 2 Bin 500 TL Geri Ödemesiz Nakit Desteği Verilecek!

Emekli maaşına ek ödemelerde geri sayım başladı! 28 Şubat’a kadar başvuranlar yararlanabilecek. İşte ayrıntılar…

Finans 21.02.2022 - 11:34 21.02.2022 - 11:34 Serhat Karaman

Türkiye’deki milyonlarca emekli 2022 yılında yapılan maaş zamlarının ardından karşılaştıkları yüksek zamlar sonrasında ek nakit desteklerine ihtiyaç duymaya başladı. Bankalar ise emeklinin bu ihtiyaçlarına yönelik cazip seçenekler sunmaya devam ediyor. Emekli maaşın ek karşılıksız olarak 2.500 TL’ye kadar nakit desteğinden yararlanmak içinse son 7 gün kaldı. 

Akbank üzerinden tüm SGK emeklilerine yapılacak ödemeler kapsamında vatandaşların maaşına ek olarak nakit desteği alması ve herhangi bir geri ödeme şartı olmadan, 2022 yılı için belirlenen en düşük emekli maaşı miktarınca nakit ikramiye alması sağlanacak. 

Akbank Emekli Promosyonu 

Emekli maaşına ek SGK Emekli Maaş Ödemeleri kapsamında Akbank üzerinden 2.500 TL ek ödeme gerçekleştirilecek. Nakit promosyon desteği kapsamında yapılacak ödemelerden yararlanmak için emeklilerin maaş taşıma işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Maaşını 3 yıllığına taşımayı taahhüt edenlerin yararlanabildiği nakit ikramiye desteği sayesinde birçok emeklinin ihtiyacı olan nakit sağlanacak. 

Haber

Emekli maaş oranlarında göre farklı miktarda yapılacak ödemeler kapsamında; emekli maaşı 1.499 TL’ye kadar olanlar için 1.750 TL, 1.500 TL ve 2.499 TL arasında olanlar için 2.100 TL, 2.500 TL ve üzerinde maaş alanlar ise toplamda 2.500 TL nakit promosyon avantajından yararlanabilecektir.

Akbank Promosyon Ne Zaman Ödenecek?

Akbank’ın emeklilere özel 2.500 TL’ye varan nakit promosyon fırsatından yararlanmak ve yüzde 0 faizle emekli maşı yatmadan 2 gün öncesinde maaş çekme ayrıcalıklarından da faydalanmak için maaş taşıma işlemlerinin tamamlanması gerekecek. Buna göre 15 Kasım 2021 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlayan tüm emeklilerinin bu fırsattan yararlanması mümkündür. 

Kampanya tarihleri için emekli maaşının taşıma işlemlerini tamamlayan vatandaşların güncel promosyon oranları üzerinden maaşa ek olarak ilgili tarihler içinde ödemelerini almaları mümkündür. Üstelik banka şubelerine bile gitmek zorunda kalmadan Akbank Mobil veya İnternet şubesi üzerinden işlem yapılması da mümkündür. Maaş müşterilerine özel Akbank’ın emekliler için sunduğu ayrıcalıklardan da yararlanabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@