Türkiye'nin en ünlü ekonomistlerinden olan Selçuk Geçer'den dolar kuruna ilişkin yeni açıklamalar geldi. Geçer, yaptığı açıklamalarda doların TL karşısında ilk olarak 19 TL baremine sonra ise 30 TL seviyesine ulaşacağı tarihleri belirtti.

Başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılmış olan açıklamalarda doların artışa geçeceği tarihler bildirildi. Geçer'in konuşmaları yine dikkatleri üstüne çekti ve pek çok kişi sosyal medya platformlarında açıklamalara ilişkin paylaşımlarda bulundu. İşte Geçer'in açıklamalarından öne çıkanlar!

Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı Kredi kartı kullanan milyonlar için BDDK önemli karar yayınladı

"Dolar kurundaki artışın akaryakıt fiyatlarından başlayarak her şeye yansıdığını artık bilmeyen kalmadı. Önceki gün dolar kuruna bağlı olarak benzinin litresine 1 lira 42 kuruşluk zam geldi. Bu akşamda benzine zam bekleniyor. Bu zamların en önemli sebebi dolar kurundaki artış. 

2021 yılın eylül ayında merkezin faizi 19 puandı. Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık ayında toplam 500 baz puan indirim yapan Merkez Banası Ocak, Şubat, Mart ve Nisan ayında faizi sabit tuttu. Mayıs ayında da Merkez Bankası faizi sabit bıraktığını açıkladı. Enflasyona endeksli tahvil ve ya süper Bono çıkarılacak açıklamalarından sonra iktidarın Kur Korumalı Mevduat uygulamasından istediği verimi alamadığının anlaşılmasından sonra doların ateşi yeniden yükselişe geçti."

Dolar aralık ayında 12 liradan işlem görüyordu. Aralık ayından sonra bugüne kadar yükselen dolar 16 lira 50 kuruşu aştı. Doları artık tutamıyorlar diyen Selçuk Geçer, dolar 19 lirayı gördükten sonra 30 lira olana kadar yükselmeye devam edecek."

Dolarda yaşanması beklenen büyük artışı değerlendiren Geçer'in açıklamalarından öne çıkanlar kısa süre içerisinde gündem oldu.