Bankaların 32 Günlük Mevduat Faizlerinde Yarış Devam Ediyor! Yüzde 20'ye Çıktı! En Yüksek Faiz Getirisi

TCMB faiz kararları sonrasında kısa süre önce düşüş eğilimi içine girene mevduat faiz oranları, yeni ekonomi modelinin duyurulmasının ardından tekrar yükseldi. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesap sisteminin uygulanacağının duyurulmasını ardından piyasalarda ve bankacılık sektöründe yaşanan gelişmeler dikkatle takip ediliyor. Bankaların TL mevduat faiz oranları yükseliyor. 32 günlük en yüksek oran belli oldu…

Finans 27.12.2021 - 11:46 27.12.2021 - 11:46 Serhat Karaman

Bankaların TL vadeli mevduat hesaplarında uygulanan faiz oranları yüzde 18’den sadece bir hafta için de yüzde 20’ye kadar yükseltildi. ING Bank yüksek hoş geldin faizi avantajı ile yüzde 20’ye varan faiz oranları ile 32 günlük mevduat faiz oranları uygulamaya başladı. Türkiye’deki birçok bankadan benzer faiz artışları yapılmaya devam ediyor. 

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 

En yüksek mevduat faiz getirisi sunana bankalar belli oldu. Her geçen gün değişen faiz oranları sonrasında birikimlerini yüksek oranlarla değerlendirmek isteyenler bankaların mevduat hesaplarına yönelmiş durumda. ING Bank e – Turuncu Hesap kapsamında başlayan yüzde 20 faiz oranını, yüzde 19,25 ile Alternatif Bank VOV hesap izlemeye devam ediyor. Öte yandan bazı bankalardan yeni sisteme uygun gelen Kur Korumalı TL Mevduat Hesap seçeneklerinin de öne çıktığı ifade ediliyor. 

32 günlük en yüksek faiz getirisi sunan bankalar ise şunlardır:

•    ING Bank e- Turuncu Hesap: Yüzde 20 
•    Alternatif Bank VOV Hesap: Yüzde 19,25
•    Fibabanka Kiraz Hesap: Yüzde 19
•    Burgan Bank ON Hesap: Yüzde 19
•    Odeabank Oksijen Hesap: Yüzde 19
•    TEB Marifetli Hesap: Yüzde 19

ING Faiz Hesaplama 

Mevduat faiz oranlarında en yüksek oranları ile dikkat çeken ING Bank, e- Turuncu Hesap kampanyası ile TL birikimlerini değerlendirmek isteyenlere cazip teklifler sunuyor. Yüzde 20’ye vatan yüksek oranlar sayesinde şuan için ING Bank en yüksek mevduat getirisine sahip banka olmayı başardı. 

90 gün boyunca yüksek hoş geldin faizlerinden yararlanabileceğiniz hesap kapsamında: 50.000 TL için 32 günlük kazanç 832,88 TL olarak hesaplanmıştır. 10.000 TL yatırım için ise ING Bank e- Turuncu Hesap faiz oranlarından yararlanmak isteyenler için net kazanç 167 TL olarak görülüyor. Faiz oranlarında artışın devam etmesi beklentisi ise sürüyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@