Bankalardan Kredi Notu Düşüklere Anında 50 Bin TL Kredi

Pandemi koşullarında ekonomik anlamda zor zamanlar geçiren kişilere bankalardan kaçırılmayacak fırsat sunuluyor. Artık kredi notunun düşük olmasından endişelenmeden 50 bin TL kredi çekilebiliyor…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Özellikle pandemi yüzünden iş alanında zarara uğrayan ve harcamaları artan vatandaşlar çözümü bankalarda arıyor. Bu dönemde ekonomik açıdan rahat bir nefes almak isteyenler, bankaların sunduğu sayısız kredi fırsatlarından yararlanmak istiyor. Ancak bazı kişiler kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi almakta zorluk çekebiliyor. Artık kredi notu düşük olanlar bile bankaların sunduğu avantajları kullanarak 50 bin TL kredi çekebiliyor.

Kredi Notuyla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’deki her vatandaşın belirli bir kredi notu bulunuyor. Bankaların ortak bir şekilde görebildiği bu kredi notu, ihtiyaç kredisi verilirken de göz önünde bulunduruluyor. Kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarını zamanında kapatan, düzenli bir geliri olan ve bankalara verdiği ödeme sözünü düzenli yerine getirenlerin kredi notları yüksek tutuluyor.

Öte yandan belirli bir geliri olmayan, bankaya olan borçlarını ödemeyen ve kredi kartı borçlarını geciktiren kişilerin kredi notu da epey düşük seviyede kalıyor. Bankalar tarafından kredi notu çok düşük olması sebebiyle kara listeye alınan vatandaşlar, kredi çekmekte zorlanıyor. Ancak bankaların son fırsatları sayesinde artık kredi notu düşük olanlar da bazı bankalardan kredi çekme imkanı bulabiliyor.

Bankalardan Kredi Notu Düşüklere Kolaylık

Bankalar, kredi başvurularında ilk olarak düzenli gelir kriterine dikkat ediyor. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa bankalardan kredi çekmekte zorlanırsınız. Kredi notunuz düşükse, kredi notu yüksek olan bir yakınınızı kefil olarak gösterebilirsiniz. Bankalar, kredi notu yüksek olan vatandaşların ödeme gücüne güvendikleri için kefil yoluyla kredi çekme fırsatı sunmaya devam ediyor.

Bu süreçte bankaların güvene olarak kullandığı bir diğer kriter de gayrimenkul ipoteğidir. Çekmek istediğiniz kredinin karşılığında üzerinize kayıtlı olan herhangi bir gayrimenkulü bankaya ipotek ettirmeniz yeterlidir. Bu sayede bankaların kara listesinde olsanız bile, müşterilerine kolaylık sağlayan bankalar sayesinde ihtiyacınız olan krediyi çekebilirsiniz. İpotek edilen gayrimenkul, çekilen kredinin kapatılmasından sonra alınabilir.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN