Bankalar Taşıt Kredileri Faizlerini Güncelledi! En Uygun Taşıt Kredisi Hangisi? İşte Banka Banka Faiz Oranları!

Taşıt kredilerini son zamanların en çok merak edilen konularından birisi oldu.

Kredi 14.10.2021 - 10:35 14.10.2021 - 10:35 Göksel Sarı

Bir araç almak isteyenlerin bu sıralar en fazla araştırdığı konu taşıt kredileri oldu. Bunun nedeni ise son zamanlarda artan sıfır km ve 2. el araç fiyatları. Orta ve dar gelirli vatandaşların bir araba almak için ilk tercihi banka kredileri oldu.

Uygun Kredi Arayışı

Bankalardan kullanılmak istenilen taşıt kredilerine bu dönemlerde yoğun talep var. Tüketiciler artan fiyatlar karşı taşıt kredileri kullanmayı seçiyor. Bu yönde araştırmalarını yapan vatandaşlar en uygun kredileri bulmaya çalışıyor.

Bankalar Güncelleme Yaptı

Bankalar tüketicileri taşıt kredilerine olan ilgisinin farkında. Bazı bankalar taşıt kredilerini güncelleyerek hizmete sundu. Uygun kredi imkanı sunan bankalar kredi başvurularını değerlendirmeye başladı. En uygun faiz oranları ile taşıt finansman desteği almak isteyenler için banka banka taşıt kredileri listesi hazır. İşte o liste.

Bazı Bankaların Taşıt Kredileri

●Akbank 0 km taşıt kredisi için yüzde 1,57 faiz oranı uyguluyor. En üst vade sınırı ise 48 ay olarak belirlendi. 2. El taşıt kredileri içinde faiz oranı aynı tutuldu.

●Türkiye İş Bankası 2. El  binek taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 1.54 olarak belirlendi. Maksimum vade sayısı ise 48 ay olarak kredi kullanımı mümkün

●Türkiye İş Bankası 0 km taşıt kredisi için yüzde 1,54 faiz oranı uyguluyor. En üst vade sınırı ise 48 ay olarak belirlendi.

●Garanti BBVA 0 km taşıt kredisi için yüzde 1,62 faiz oranı uyguluyor. En üst vade sınırı ise 48 ay olarak belirlendi. 2. El taşıt kredileri içinde faiz oranı aynı tutuldu.

●Yapı Kredi Bankası 0 km taşıt kredisi için yüzde 1,59 faiz oranı uyguluyor. En üst vade sınırı ise 48 ay olarak belirlendi.

●HCBS bankasının 0 km taşıt kredisi için yüzde 2,39 faiz oranı uyguluyor. En üst vade sınırı ise 36ay olarak belirlendi