Bankalar Resmen Çıldırdı! Bu 32 Günlük Vadeli Mevduat Faiz Oranları Bir Daha Gelmez!

Bankaların 32 günlük vadeli mevduat faiz oranları adeta uçuşa geçti! Birikimlerini değerlendirmek isteyenler için son şans…

Finans 25.02.2022 - 09:46 25.02.2022 - 09:46 Serhat Karaman

Aralık 2021 itibariyle Türkiye’de uygulanmaya başlayan kur korumalı TL mevduat sisteminin ardından vatandaşların bankaların mevduat hesaplarına ilgisi arttı. Son dönemde yüksek faiz oranları ile 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında da yüksek faizleri duyuran birçok banka ise yüzde 20’nin üzerinde faiz vererek TL birikimi yapmak isteyenlere cazip fırsatlar sunuyor. 

Türkiye’de bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankaların birçoğu uzun süredir yüzde 20’nin üzerinde seyreden faiz oranlarını en cazip bankacılık ayrıcalıkları ile kullanılabilen vadeli hesaplarında sunmaya devam ediyor. Bazı bankalar faiz oranlarını düşürme kararı alırken bazıları ise yüksek oranları ile dikkat çekti. 

32 Günlük En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisi?

32 günlük vadeli mevduat hesaplarında yüksek faiz oranları dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle kur korumalı TL mevduat sisteminin ardından vatandaşların bu hesaplara ilgisi faiz oranlarının yükselmesini sağlamıştı. Bir süredir düşüş eğilimi içinde olan faiz oranları arasında en yüksek getiri ise yüzde 20,50 oranı ile Alternatif Bank tarafından sunuluyor. 

Haber

Alternatif Bank VOV Hesap başta olmak üzere yüzde 20’nin üzerinde 32 günlük vadeli mevduat faiz getirisi veren bazı bankalar ise şunlardır:

  • Alternatif Bank VOV Hesap 
  • ING Bank e – Turuncu Hesap 
  • Burgan Bank On Hesap 
  • Fibabanka Kiraz Hesap 

Alternatif Bank VOV Hesap 

Yüksek faizli mevduat hesap fırsatı sunana Alternatif Bank, yüzde 20,5’e varan faiz oranı ile TL birikimleri için en cazip fırsatları sunuyor. Ek ürün kullanımı ile bitmeyen hoş geldin faizi veren banka, dijital kanallar üzerinden hesap açma işlemlerini tamamlayanlara özel avantajlar sunaya devam ediyor.

90 gün boyunca bitmeyen avantajlı faiz oranları sunan VOV Hesap, vadesi bozulmadan vadeli hesap kullanma fırsatlarını ve ücretsiz havale/EFT işlemleri yapma ayrıcalıkları da sunmaktadır. 10.000 TL mevduat birikimi için 32 günlük vade için Alternatif Bank VOV Hesap tarafından verilen net kazanç ise 171 TL olarak hesaplanmıştır.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@