Bankada Parası Olanlar Dikkat! Mevduat Faizinde Stopaj İndirimi Kararı!

Dövizde Türk lirasına geçişi kolaylaştırmak ve bu noktada yatırımları yaygınlaştırmak için alınan kararlara bir yenisi daha eklendi. Mevduat faizinde stopaj indirimi devam edecek mi?

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Türk lirasının döviz karşısında hızlı bir şekilde değer kaybetmesinin ardından Türk lirasının değerinin biraz daha artırılmasına karar verilmişti. Döviz karşısında cazibesinin yükseltilmesi için hükümet tarafından alınan kararlarda bankada parası olanlara bazı destekler verildi.

Bankada mevduat hesabı olanlara uzun bir süre boyunca stopaj desteğinin getirilmesine karar verildi. Stopaj desteği kararı ise geçen yılın Ekim ayında alınmıştı.

BANKADA PARASI OLANLARA NE KADAR STOPAJ İNDİRİMİ GETİRİLDİ?

Bankada Parası Olanlar Dikkat! Mevduat Faizinde Stopaj İndirimi Kararı!2

Stopaj desteği ile birlikte bankalarda mevduat hesabı olanlar için oldukça cazip teklifler sunuldu. 6 ay vadeli olarak açılan hesaplarda stopaj miktarı yüzde 15’ken gelen indirim sonrasında yüzde 5 seviyelerine kadar indirildi.

1 yıla kadar vadeli olarak açılmış olan hesaplarda stopaj desteği yüzde 12 seviyelerinden yüzde 3 seviyelerine kadar indirildi. 1 yıl ve üzeri vadelerde ise yüzde 10’ken gelen indirim sonrasında yüzde sıfır olarak belirlendi.

BANKADA PARASI OLANLAR İÇİN STOPAJ İNDİRİMİ YENİDEN UZATILACAK MI?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak açıklama beklenirken son bir yıllık süreç içerisinde stopaj indirim kararı birkaç defa uzatılmıştı. Belirlenen son bilgilere göre stopaj indiriminin 30 Eylül tarihinde son bulması bekleniyor.

Bankada parası olan pek çok kişi bu desteklerin yeniden uzatılıp uzatılmayacağını merakla bekliyorlar. Henüz bakanlık tarafından kesin bir açıklama yapılmamasına rağmen gelen kulis bilgilerine göre indirimlerin ve desteklerin yıl sonuna kadar yeniden uzatılması bekleniyor. Yapılan indirimlerin pek çok vatandaşın mevduatını artırdığı ve avantajlı bir durum olduğu belirlendi.

HABERİ PAYLAŞ: