Kamu personel alımında yeni gelişme! Belediye zabıta alım ilanı yayımladı Kamu personel alımında yeni gelişme! Belediye zabıta alım ilanı yayımladı

Son dönemlerde yayımlanan iş ilanlarının sayısı günden güne artış göstermeye başladı. Vatandaşlar için büyük önem taşıyan kamu iş ilanları kapsamında yeni eklenen her ilan ise dikkat çekiyor. Son olarak gelen bir bilgi kapsamında vatandaşlara 2400 kişilik kadro ile kamu personel alımı yapılacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile tüm acil çağrı merkezlerinin 112 numarasına dahil edilmesi sonrası artık 112 numarası yalnızca ambulans ve hastane işlemleri için değil, aynı zamanda Jandarma, Polis, İtfaiye, AFAD, Sahil Güvenlik, Orman Yangın gibi kurumların da çağrı  merkezi amacıyla kullanılmaya başlanmıştı.

Gelen son bilgiler kapsamında 112 acil servis bünyesinde 2400 kişilik kadro ile kamu personel alım yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

Belirlenmiş şart ve koşulları sağlayan kişilerden 2400 kişilik kadro ile 112 acil çağrı merkezine personel alımı yapılacağı bilgisi verildi.

112 ACİL PERSONEL ALIM ŞARTLARI

112 Acil çağrı merkezlerine yapılacak 2400 sözleşmeli personel başvuru şartları:

  • a) Türk vatandaşı olmak.
  • b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

Öte yandan tüm bu koşulları sağlamış olan adayların KPSS sınavından 60 puan almış olmaları da talep ediliyor.

Konuya ilişkin net açıklamalar henüz gelmemiş olsa da en kısa süre içerisinde, Kasım ila Aralık ayları arasında yapılacak olan açıklamalar ile 1200 ila 2400 kişi arasında alım gerçekleştirilmesi bekleniyor.