Bugün yani 8 ekim tarihli resmi gazete ilanı ile yayımlanmış olan iş ilanı kapsamında toplamda 1200 vatandaşın kadın erkek olmak üzere KPSS 60 puanla istihdam edileceği duyuruldu.

Resmi Gazete'de yayımlanmış ilan kapsamında duyurusu yapılan iş ilanı ile T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 1200 kişinin kamu personeli olarak istihdam edileceği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye'nin farklı illerinde gerçekleştirilecek olan alımlar için yayımlanmış olan ilanlar ile duyurulan kamu personel alım ilanları ile vatandaşlara duyuru yapılmış oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar

Bakanlık bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımlar kapsamında vatandaşların KPSS 60 puan ile istihdam edileceği bilgisi paylaşılırken başvuru şartları da duyuruldu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI KAMU PERSONEL ALIM ŞARTLARI 

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
 • Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
 • 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde asgari 60 (altmış) puan almış olmak,
 • Tercih edilecek her grup için yukarıdaki tabloda aranan nitelikleri taşıyor olmak,
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,
 • Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşme esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,
 • Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
 • Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak gerekmektedir. 

Yukarıdaki şartlar ile gerçekleştirilecek olan alımlar kapsamında toplamda 1.200 kişilik kamu personel alımı yapılacağı bildirildi. Gelen bilgilere göre vatandaşlara sunulan bu iş ilanının poziyon ve kontenjan bilgileri dse paylaşıldı.

POZİSYON VE KONTENJAN TABLOSU

Bakanlığın yayımlamış olduğu ilanda kadın ve erkek ayrı ayrı olmak üzere 3'er gruptan alımlar yapılacak. Bu üç grupta gerçekleştirilecek olan alımlar için kontenjan tablosu da şu şekilde duyuruldu;

bakanlik

81 ilde de gerçekleştirilecek olan alımlar kapsamında vatandaşların istihdam edileceği bilgisi paylaşılırken gelen son bilgilere göre illere göre farklı kişi sayısınca alımlar yapılacağı bilgisi de paylaşıldı.

İşte illere göre dağılım tabloları;

bakanlik-4bakanlik-3bakanlik-2

Türkiye'nin her ilinde gerçekleştirilecek olan alımlar için başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.