Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Hatırlanacağı üzere kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile üniversite öğrencilerine yönelik ulaşım desteği verileceği ilan edilmişti. 

Yapılan açıklama sonrasında desteğin detayları merak konusu olmuştu. Beklenen açıklamayı bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptı. Bakan Yanık yaptığı açıklamasında üniversite öğrencilerine ulaşım desteği için hem miktarı hem de başvuru şartını açıkladı. Yapılan açıklama ile kimlere destek ödeneceği de belirlenmiş oldu. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ULAŞIM PARASI YARDIMI DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

Bakan Derya Yanık canlı yayında yaptığı açıklamasında "Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını, lisans ve 25 yaş altı olanlara, ailelerinden uzak olan öğrencilerin gidiş-dönüş biletlerini biz karşılayacağız" diyerek yardımın yapılacağı kişileri duyurdu. Söz konusu açıklama ile;

Sosyal yardım alan ailelerin çocukları,

Lisans öğrencileri için ulaşım yardımı ödemesi yapılacağı ilan edilirken yaş sınırı ise 25 olarak ilan edildi. 

yol parası yardımı

İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak İslam Memiş altın ve dolar için dikkat çeken uyarıda bulundu! Yaz ayında getirisi çok olacak

ÖĞRENCİLERE YOL PARASI YARDIMI KAÇ TL OLDU, NE KADAR ÖDENECEK?

Üniversite öğrencilerine yol parası yardımı olarak ödenecek tutarı da canlı yayında açıklayan Bakan Yanık "Tek yön 500 liraya kadar ödeme yapacağız. Yılda iki kez olacak. Her bir öğrenciye yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak. Ödemeler, vakıflarımız aracılığıyla öğrencilerimizin IBAN'larına yatırılacak" diyerek tutarı 2 bin TL olarak ilan etti. Söz konusu rakam tek yön 500 TL olmak üzere 4 kerede ödenecek. Ulaşım yardımı öğrencinin IBAN numarasına yatırılacak.