Bakan Müjdeyi Verdi! GSB 1575 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Farklı Kadrolarda Binlerce Personel Alımı Yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu duyurdu! 2022 yılında sözleşmeli 1575 personel alınacak…

Ekonomi 28.12.2021 - 09:55 28.12.2021 - 09:55 Serhat Karaman

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 1575 personel alınmasına ilişkin detaylar Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından duyuruldu. Psikologdan gençlik çalışanına kadar birçok alanda yapılacak alımlar önümüzdeki yılın ilk ayında başlayacak. Bakan Kasapoğlu tarafından yapılan duyuru sonrasında birçok vatandaş ilgili kadrolara başvuru tarihlerini ve ilan detaylarını merak etmeye başladı. 1575 kişinin alınacağının duyurulmasının ardından detayları araştıran adaylar, alımı yapılacağı açıklanan kadrolar için başvuru tarihleri ve başvuru şartlarını merak etmeye başladı. 

Bakan Kasapoğlu Detayları Paylaştı! 

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesinde farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere 1575 personel alınacağı duyurusu yapıldı. Personel alımına ilişkin detayları paylaşan Bakan Kasapoğlu, sporda yaşanan devrimin bir yanının tesisler diğer yanın ise insan kaynağı olduğunun altını çizdi. 2022 yılına ilişkin personel alımına yönelik alım yapılması hedeflenen kadroları da açıklayan Bakan Kasapoğlu, en son 500 yurt yönetim personeli, 4 bin 346 işçi ve 25 Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı alımı yaptıkları hatırlattı. 
Millilik kapsamında da çok sayıda personel alımı gerçekleştirildiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, önümüzdeki ay çok sayıda personel alımının daha gerçekleştirileceğini duyurdu. Konuya ilişkin detayları da paylaşan Bakan Kasapoğlu, alım yapılacak kadroları ve tarihleri de duyurdu. 

GSB Hangi Kadrolarda Alım Yapacak?
2022 yılında toplamda 1575 kişinin GSB bünyesinde istihdam edilmesi hedefleniyor. Buna göre, 375 spor uzman uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli olmak üzere farklı kadrolarda alım yapılacağı duyuruldu. İlgili ilanın yayımlanmasının ardından, adayların ilgili kadrolar için şartları sağlamaları halinde başvurularını yapmaları mümkün olacak. 

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?
GSB personel alımı başvuru tarihleri 24 – 28 Ocak 2022 olarak duyuruldu. Söz konusu tarihler arasında adayların ilgili şartları sağlamları halinde başvurularını e – Devlet üzerinden gerçekleştirmeleri sağlanacak. Her bir kadro için farklı özel ve genel şartlar aranacağı için başvuru öncesinde resmi ilan metninde yer alan şartların ve detayların incelenmesi gerektiği ifade edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@