Son dönemlerin en popüler konularındna olan sosyal konut projelerine ilişkin yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millet Bahçesi açılışında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan'ın katılımları ile gerçekleştirilen ve çok sayıda dar gelirli, genç, yeni evli ve ihtiyaç sahibi vatandaşın ev sahibi olmasını sağlayacak olan TOKİ sosyal konut projesine ilişkin detaylar ilgi çekti.

Gelen son bilgiler kapsamında vatandaşların kolaylıkla ev sahibi olmalarının sağlanacağı duyurulurken bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından önemli açıklamalar geldi. Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekti.

Bakan Kurum 25 Ekim tarihinde 5 bin konutun temel atma projesinin Ankara'da ve eş zamanlı olarak 17 ilde gerçekleştirileceğini belirtti. "25 Ekim'de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Ankara'mızda, büyük bir coşkuyla 5 bin konutumuzun 17 ille aynı anda temellerini atacağız ve hep birlikte inşaatlarımızı başlatacağız" ifadelerini kullandı ve sözlerine şu şekilde devam etti;

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN HELALLEŞME ÇAĞRISI

"O helalleşme çağrısının üstünü kazıyın, altında bu milletle büyük bir hesaplaşma göreceksiniz. Daha dün 28 Şubat'ta yapmış oldukları çalışmaları hepimiz biliyoruz. Altılı masadan bildiri yayımlayan anlayış bugün başörtüsü meselesini istismar ederek siyasi kurnazlık hesabına düştü."

MANSUR YAVAŞ'A SU FATURASI TEPKİSİ

"Su faturalarının indirimiyle ilgili önerge verdik. Cumhur İttifakı'nın oylarıyla kabul edildi. Bir baktık ki veto edilmiş. Kim tarafından? Mansur Yavaş tarafından. Seçimlerden önce 'İçme suyu insanların doğal hakkı, insani hakkı' diyordu. '1 kuruş, 2 kuruş yapılır ama bu şekilde ücret alınmaz' deniliyordu. Ama o insanın yerine başka insan gelmiş sanki."

1 MİLYON 750 BİN KONUT

"Diyorlar ya 'yapamazlar, bitiremezler, finansı nereden bulacaklar' diye. Biz 1 milyon 170 bin konutu yapmışız, milletimize teslim etmişiz. O 'bitiremezler' diyen muhalefete Altındağ'dan sesleniyoruz. Bak biz 2 yıl önce vatandaşımıza geldik bir söz verdik. Bugün konutlarımızın kuralarını çekiyoruz, 2 ay sonra vatandaşımız evine oturacak. Demek ki yapılabiliyormuş. Eğer dertli olursanız bu işler yapılır."

Bakan Kurum tarafından yapılmış olan bu açıklamalar büyük dikkat çekti. Gelen bilgiler kapsamında vatandaşların kolaylıkla ev sahibi olabilecekleri konut projesinin hayata geçirileceği bildirildi.