Milyonlarca aileyi yakından ilgilendiren o haberi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık duyurdu. Bakan Derya Yanık yaptığı konuşmayla ailelere sevindiren müjdeyi verirken anaokuluy yardımından yararlanacak çocuk sayısının 1 milyon olacağını dile getirdi. Peki anaokulu yardımından kimler faydalanacak? Anaokulu yardım başvuru nasıl yapılır? Anaokulu yardımı ne kadar?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşların ihttiyaçları da artmaya başladı. Artan ihtiyaç listesinin kabarıklığı altında ekonomik anlamda zorlanmaya başlayan vatandaşlar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından birçok yardım sağlanmaya devam ederken şimdi de Bakan Derya Yanık anaokulu yardımı müjdesini verdi. 

Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak! Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak!

ANAOKULU YARDIM BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kırtasiye ürünlerine gelen zammın ardından velilerin ekonomik zorluk çekmemesi amacıyla sağlanan birçok yardıma bir yenisi daha eklendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık tarafından duyurulan anaokulu yardım başvurunun nereden, nasıl yapılacağı merak edildi. Peki anaokulu yardım başvuru ne kadar? Anaokulu yardım başvurusu ödemesi ne kadar?

Konuyla ilgili detaylı bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık velileri sevindirecek o haberi sosyal medya hesabından paylaştı. 1 milyon çocuğun eğitimi açısından oldukça önemli bir yardım olan anaokulu yardımı  birçok velilinin de kırtasiye ve eğitim masrafı yükünün altından kalkmasını sağlayacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık detayları açıkladı. 

ANAOKULU YARDIMI NE KADAR?

Anaokulu yardımı için herhnagi bir başvurya ihtiyaç duyulmadığını söyleyen Bakan Derya Yanık konuyla ilgili olarak 'Bu ayın ikinci haftasında ödemeye başlayacağız. Herhangi başvuru, takip yok. Sadece sosyal yardım alan ailelerin çocuğunu anaokuluna kaydettirmesi yeterli" dedi.'

Tasarlanan yeni yardım projesinin detaylarını veren Bakan Derya Yanık başvuru gibi şeylere ihtiyaç duyulmadığını söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilk defa uygulanacak olan anaokulu/ana sınıfı desteği duyan milyonların ilgisini çekerken Derya Yanık destekten yararlanmanın şartlarını söyledi. 3-5 yaşındaki çocukların anaokulu ücretlerinin karşılanması için oluşturulan proje 2022-2023 eğitim öğretim yılında hayata geçirilecek.