Bakan Bekir Pakdemirli Açıkladı! Çiftçilere Müjde 55 Milyon Lira Hesaplara Bugün Yatırılıyor!

Bakandan ödemeler ile alakalı açıklama geldi. Hesaplara yatırılacak miktar belli oldu.

Ekonomi 16.10.2021 - 11:19 16.10.2021 - 11:19 Göksel Sarı

Devletin tarım ve hayvancılık desteklemelerinde yıl sonuna doğru büyük bir artış var. Destekleme alacak olan çiftçilerin belirlenmesi ile çeşitli alanlarda büyük miktarlarda nakit yardımları yapılmaya başlandı.

Desteklemeler Bu Ay Da Devam Ediyor

Eylül ayı içerisinde hayvan yetiştiriciliği, çiğ süt üreticileri ve geleneksel tohum ile sertifikalı tohum gibi alanlarda üretim yapan çiftçilere 187 milyon lira yardım ve destek ödemeleri yapılmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafında yapılan bu desteklemeler Ekim ayı içerisinde devam ediyor. Bu yıl genelinde çiftçilere şu ana kadar 4 milyar 200 milyondan fazla destek ödemesi yapılırken 2021 yılı bitmeden bu sayının 5 milyar lirayı bulmacası hedefleniyor.

Tarım ve Orman Bakanı Osman Pakdemirli yaptığı açıklama ile bu ay içerisinde yapılacak olan desteklemeler kapsamındaki ödemeler olarak bugünden itibaren çiftçilerin hesaplarına 55 milyon lira yatırılacağını açıkladı. Binlerce üretim yapan çiftçiyi ilgilendiren bu haber ile çiftçilerin yüz gülecek.

Bakan Açıkladı

Bakan Pakdemirli yapılacak desteklemeler ile alakalı sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı “ 55 milyon 289 bin 64 lira destek ödemesi bugün hesaplara yatırılıyor. Çiftçilerimize Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun”. Attığı tweet ile çiftçilere destek haberini veren bakan bu desteklemeleri hangi alanlarda yapılacağını da detaylandırdı. Buna göre yapılacak olan 55 milyon 289 bin 64 liralık desteklemeler, kırsal kalkınma projesi kapsamında 472 yatırımcıya 40 milyon 579 bin 681 lira, sertifikalı tohum üreticisi 23 firmaya 14 milyon 645 bin 35 lira, sertifikalı tohum kullanım kapsamında 226 üreticiye 64 bin 348 lira şeklinde dağılımlar ile yapılacak.


Destekler Devam Edecek

Sosyal medyadan paylaştığı mesajın altına “ Destek bizden, üretmek sizden” notunu da ekleyen bakan, yıl sonuna kadar çiftçilere daha önce belirlenmiş olan bütçeler ile destekleme ödemelerinin devam edeceğini bildirdi. Verilen desteklemeler ile çiftçilerin masraflarını karşılayarak yerli ve milli tarım hedefinde hızla ilerlediklerini söyledi. Beklenen açıklamanın gelmesi ile ise çiftçiler destek hesaplarını kontrol etmeye başladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@