Aydın Doğan Vakfı'ndan 1500 TL Karşılıksız Burs! Lisans Öğrencileri Başvurabiliyor!

Vakıflar ve sivil toplum örgütleri öğrencilere burs vermeye devam ediyor. İşte burs başvuruları.

Ekonomi 25.09.2021 - 15:30 25.09.2021 - 15:30 Serhat Karaman

1996 yılında kurulan Aydın Doğan Vakfı kurulduğu günden itibaren, öncelikli destek alanlarını hep eğrim olarak belirlemiştir. Vakıf aynı zamanda toplumsal cinsiyet eşitliğine de vurgu yapmak amacı ile “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” projesi ile öncelikli olarak kızların eğitim alanında güçlü konuma gelebilmesi için öncelik olarak kızlara özel bir burs programı geliştirmiş durumda.

Burs Başvurusu İçin Aranan Şartlar

Aydın Doğan Vakfı bursu tarafından kız öğrencilere verilen aylık burslar için başvurular başladı. Vakfın vereceği 10 aylık burslar için başvuru ve burs almak için gerekli şartlar vakfın resmi internet sitesinde belirtilmiş durumda. İşte başvuru için gerekli şartlar;

●Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

●Kız öğrenci olmak.

●Herhangi bir devlet üniversitesinde lisans seviyesinde eğitim görmek

●Hazırlık sınıfı okuyup 1. sınıfa geçecek olan öğrencilerin hazırlık sınıfından başarılı bir şekilde geçmeleri gerekmektedir.

●Öğrenime devam eden öğrencilerin başarısız olduğu ders sayısı 3 dersten fazla olmamalıdır.

●23 yaşını doldurmamak gerekmektedir.

●ÖSYM sınav sonucunda ilk 50 bin içerisindeki bir sıralamada olması gerekmektedir.

●Öğrenime devam eden öğrencilerin not ortalamasının 4’lük not sistemi üzerinden en az 2.5 ortalama sahibi olmaları gerekmektedir.

Yukarıdaki listelenen başvuru şartlarına uyan öğrenciler Eylül ve Haziran ayları arasında 10 ay boyun Aydın Doğan Vakfı Eğitim Bursu Ndan fydalanabileceklerdir. Aylık olarak hesaplarına yatırılacak burs miktarı ise, öğrencinin başarı durumu, okuduğu fakülte ve bölüme bağlı olarak 550 TL ile 1525 TL arasında değişiklik gösterecektir.

Gerekli Belgeler

İlk olarak E-Bursum sitesine üye olarak, başvuru formunu ve gererkli belgeleri yüklemek ve cevaplanacak sorulara yanıt vererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacak kız öğrencilerden istenen bazı belgeler ise şu şekilde;

●Öğrenci belgesi,

●Adli sicil kaydı

●YKS yerleştirme sonuç belgesi

●SGK tescil ve hizmet dökümü

●Tapu tescil belgesi,

2. öğretim ve ya örgün öğretim öğrencisi olmanın bursun başvurusuna bir engel teşkil etmemesi ile beraber, Aydın Doğan Vakfı Burs Başvuruları 30 Eylül tarihine kadar yapılabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@