ATM’den 60 Bin Lira Kredi! Sadece 5 Dakika Ayırmak Yeterli! ATM’lerden Anında Kredi!

Bankalar kampanyalarını açıklamaya başladı. Acil ihtiyaçlara destek veriliyor.

Kredi 07.10.2021 - 09:49 07.10.2021 - 10:38 Göksel Sarı

Nakit ihtiyaçlarınızın aciliyetine göre ihtiyaç kredileri kullanımında hızlı olmakta önemli bir hal alabilir. En hızlı ve kolay yönden kredi kullanım şekillerinden birisi de çevrim içi başvurulan krediler. Bu krediler onay alan müşteriler kredilerinin tutarının anında ATM’lerden çekilmekte. 36 aya kadar varan ihtiyaç kredisi taksit seçenekleri ile banklar tarafından acl ihtiyaçlarınıza karşılık krediler verilmekte.

Kredi Notu ve Gelir Durumu Kredi Kullanımında Önemli

Verilen kredilerin faiz oranlarını, he banka kendi kredi kullandırma politikaları doğrultusunda belirlemekte. Bazı bankalar  gelir durumunuza göre bazı bankalar kredi notuna göre bazı bankalar ise hem gelir durumunuz hem kredi notunuz hemde kredi kullanılacak miktara göre faiz oranlarını güncelleyebilmekte. Bu kapsamda en çok araştırma yapılan konulardan olan ihtiyaç kredisi faiz oranları QNB Finansbank için  1.39 seviyelerinden başlarken Türkiye İş Bankasında 1.60 seviyesinden başlamakta. 

Bankalarda Ortalama Faiz 1.60 Seviyesinde

Gerek borçları kapatmak için gerekse acil nakit ihtiyacını karşılamak için kullanılan ihtiyaç kredilerinde 50 bin liraya kadar 36 ay vade imkanı tanınmakta. 50 bin lira ve üzerinde olan krediler için bu durum 24 ay vade ile sınırlandırılmış durumda. Son dönemlerde bankalar tarafından yapılan kredi açıklamaları ile 60 bin lira kredi kullanmak isteyen bir kişi  ortalama 1.60 faiz oranı ile 24 ay vadeli, çoğu banka için geçerli olan ilk 3 ay geri ödemesiz kredi paketlerine başvuru yapabiliyor.

Başvuru Değerlendirmeleri ve Onay Süreci

Bu yapılan başvuruları bankalar kimi zaman beş dakika içerisinde değerlendirirken kimi zaman bu işlem bir gün kadar uzayabilmekte. Özellikle özel bankaların çok daha hızlı değerlendirip karar verdiği kredi kullanımı ile anında kredinizi ATM’lerden alabilme imkanınız doğuyor. Verilen krediler ve bankalar müşteri tabanını genişletmek isterken, siz de kendi borçlarınızı ve acil ihtiyaçlarınızı kapatma giderme yolunu krediler aracılığı ile kullanmış oluyorsunuz. Bazı özel bankaların kredi kullanımlarına pozisyonları da mevcut olabiliyor.