Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ım imzasıyla Resmi Gazetede yayınlanan karara göre birçok poziyon ve kurumda isimler değişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İller Bankası Genel Müdürlüğü gibi farklı pozisyonlara yeni isimlerin ataması yapılırken bazı isimlerde görevden alındı. Resmi Gazetenin bugün ki sayısında yayınlanan görevden alma ve atama kararları merak edildi. 

Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan Devlet Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Murat Deliçay atandı. Murat Deliçay'ın boşalan yerini doldurması için getirilen isim ise Tolga Balcı oldu. 

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR GERÇEKLEŞTİ!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan başmüfettişliğe, müfettiş Fulya İnci atanırken, Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız,  Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya görevden alındı. 

Bingöl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Aksaray Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Zeren atandı. 

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

İLLER BANKASINA ATAMA

İller Bankası Genel Müdürlüğünde bulunan açığa getirilen isim ise Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok oldu. 

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ATAMALARI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk atanırken Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Yener Oba getirildi .