Ekonomik sıkıntılar günden güne artış göstermeye devam ederken ekonomi uzmanlarından da uyarılar peş peşe geliyor. Son olarak başarılı ve iddialı tahminleriyle dikkat çeken ekonomist Selçuk Geçer'den yeni öngörüler geldi. Selçuk Geçer bu sefer araç fiyatlarının yükseleceğini ve konut fiyatlarının düşüşe geçeceğini belirtti.

Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler? Sermayesiz e-ticaret nasıl yapılır? İnternetten tişört tasarlayıp satarak para kazanmanın yolları neler?

Her seferinde yaptığı iddialı tahminleri ve öngörüleri ile dikkatleri üzerine toplayan başarılı ekonomist Selçuk Geçer tarafından yeni tahminler de geldi. Geçer tarafından yapılmış olan bu son tahminler dikkat oklarını üstüne çekti.

TOKİ sosyal konut projesine de değinen Selçuk Geçer'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

"İhracatımız her geçen gün bir daha daralmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönem dış ticaret açığının artacağını dolayısıyla dolara olan ihtiyacın her geçen gün daha da artacağını, dolar kıtlığı oluşacağını ve dolarda büyük bir kırılma ile karşı karşıya olduğunu bize gösteriyor.

Kıtlaşan dolar hem piyasada hem ekranda sert bir şekilde gitmesine neden olacak. Kurun yukarı doğru fırlaması enflasyonun yükselmesine ve işsizlik furyasını beraberinde getirecek. İnsanlar fakirleşirken bankacılık sektörü karını katlamaya başladı.

Bu dış ticaret açığı ile bu kısa vadeli borçlarla dolar kıtlığıyla önümüzdeki çok agresif hareketleri görebiliriz. Yükselmelerden bahsetmiyorum. Net bir kırılma ile karşılaşabilir. yüzde 100'lük bir hareket gelebilir. Bu kaçınılmaz."

Bu sözlerle bir anda yeniden gündemin en üst sıralarında yerini almayı başaran uzman ekonomist Selçuk Geçer tarafından yapılmış olan bir tahminde ise son sözler dikkat çekti. Geçer yapmış olduğu yeni açıklamalarda "Araba uçacak, konut çakılacak." ifadelerini kullandı. TOKİ 250 bin sosyal konut projesinin konut fiyatlarında düşüşe neden olacağını belirten Selçuk Geçer, hammadde fiyatlarındaki artışlar ve çip krizinin tekrar patlak vermesi nedeniyle de araç fiyatlarında artış olacağını belirtti.