Merkez Bankası tarafından faizlerin düşürülmesinin ardından kamu bankaları konut kredisi faizlerinde indirime giderken, Vakıf Katılım ise katılım bankacılığı alanında faizsiz konut finansmanı sunmaya devam ediyor. Düşük kar oranları ve uygun ödeme koşulları ile faizsiz kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen tüm vatandaşlar için cazip teklifler sunuluyor. 120 aya varan vade seçenekleri ve düşük kar oranları ile ev satın almak isteyen vatandaşlar için; evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar faizsiz finansman seçeneği sunulması hedefleniyor. Ayrıca taksit ödemeleri de esnek ödeme koşulları ile yapılabilecek.

Vakıf Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Yeni bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için Vakıf Katılım’dan cazip teklifler gelmeye devam ediyor. Bankaların konut kredisi paketlerinin açıklanmasının ardından sunulan avantajlı finansman destekleri birçok vatandaşın yeni dönemde de ev sahibi olmasını sağlayacak. Katılım bankacılığı alanında faizsiz kredi seçenekleri sunan bankanın evin yüzde 80 değerine kadar finansman sağlaması hedefleniyor.

Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu! Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu!

120 aya kadar vade seçenekleri ve %1,37’den başlayan cazip kar oranları ile tüm vatandaşlar ev sahibi olabilecek. Sıfır veya ikinci el konutlar için geçerli olacak finansman kampanyası kapsamında esnek ödeme seçeneklerinin de sunulması hedefleniyor. Vakıf Katılım şubelerinden kredi taleplerini ileten ve gelir durumu kredi ödemeleri için yeterli olan tüm vatandaşların Vakıf Katılım finansman paketlerinden yararlanması mümkün hale getirildi.

Katılım Bankaları Konut Finansmanı Destekleri

Vakıf Katılım Bankası öncülüğünde, Türkiye’de katılım bankacılığı alanında faizsiz kredi destekleri ile hizmet veren birçok bankadan benzer finansman paketleri açıklanmaya başladı. Ziraat Bankası ve Vakıfbank bünyesi altında hizmet veren öncü kamu katılım bankaları ise düşük kar oranları ile herkesin faizsiz kredi ile ev sahibi olmalarını sağlayacak.

120 ay vade seçenekleri ve %1,37’den başlayan düşük kar oranlarına sahip Vakıf Katılım, satın almak istenen evin değerinin %80’ine kadar finansman sağlayacağını duyurdu. Özellikle son dönemde konut fiyatlarında yaşanan rekor artışlar karşısında hem konut – emlak piyasalarını canlandırmak hem de vatandaşların artan fiyatlara rağmen cazip koşullar ile ev sahibi olmalarını sağlamak adına katılım bankaları başta olmak üzere birçok kamu ve özel bankadan benzer teklifler sunulmaya devam ediyor.