“Arsam Var Ama Evim Yok” Sıkıntısına Son! Halkbank'tan 100 Bin TL Konut Tamamlama Kredisi!

Kendi arsanız var fakat üzerine bir ev yapacak kadar maddi durumunuz el vermiyorsa Halkbank size destek olacak

Kredi 05.10.2021 - 16:11 05.10.2021 - 16:11 Göksel Sarı

Ülkemizde son dönemde hem ev fiyatlarında hemde kira fiyatlarında artış sebebi ile sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlar, miras kalan veya daha önceden yatırım amacı ile alınan arsalar üzerine yeni evlerini inşa etmeye yönelmiş durumda. Özellikle küçük şehirlerde yaygınlaşan bu durum ise bir başka nakit ihtiyacını ortaya çıkardı.

Ne Kadar Kredi Kullanılır?

Ev sahibi olmak için ağır krediler ödemek istemeyen fakat kendi evini de inşa ederek orada ikamet etmek isteyen kişilere özel Halkbank’tan kredi paketi hazır. Arsasına ev yaptırmak için inşaata başlayan fakat nakit sıkıntısı çeken kişiler Halkbank’a başvurarak 100 bin TL ye kadar kredi imkanına sahip oluyor.

Şartlar Neler?

Halk Bankası'nın oldukça çeşitli olan konut kredilerine bir yenisi daha eklenmiş durumda. Konut sahibi olabilmek için kendi adına kayıtlı olan arsanın üzerine inşaat tam yapan veya yaptıran kişiler konut finansman desteği sağlanıyor. Bu finansmanı kullanan kişiler kısa sürede inşaatlarını tamamlayarak bir ev sahibi oluyor. Bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin ise bu inşaatları ticari amaçlı ve profesyonel olarak yapmamaları gerekmekte.

Halkbank'tan inşaat tamamlama kredisi kullanmak isteyen kişiler vb belirli bir limit oranında bu kredisinden yararlanabiliyor. Bu kapsamda tamamlanacak inşaatın toplam maliyeti hesaplanarak kredileri tutarı belirlenmekte. Tamamlanma seviyesi değeri ile tamamlandığında oluşan değer arasındaki fark kadar kredi kullanma imkanı sağlanıyor. Bu kredilerin üst limiti ise 100 bin lira olarak belirlenmiş durumda.

Kredinin Detayları

Halkbank’tan konut tamamlama kredisi kullanmak isteyen kişiler bu kredileri yüzde 1.48 faiz oranı ile kullanabilirler. Bu kredilerin geri ödemesi olarak vasde sayısı ise 120 ay üst sınır olarak belirlenmiş durumda. Yani 100 bin lira tutarındaki krediyi 1.48 aylık faiz oranı ile 120 ay vadeli olarak kullanan bir vatandaş, aylık geri ödeme taksidi olarak 1960 lira geri ödeme yapıyor.