Son zamanların gündeminde en çok yer alan konulardan birisi de TOKİ Sosyal Konut Projesi oldu. TOKİ Sosyal Konut Projesi Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak adlandırılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşı sevindirecek bir haber daha geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arsa alımı için başvuru yapan vatandaşlara seslendi. 

Geçtiğimiz günlerde yüzyılın projesi olarak adlandırılan TOKİ Sosyal Konut Projesi'nin duyurusunu Cumnhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında açıklamıştı. Tüm detaylarıyla projeyi anlatan Erdoğan ödeme şeklinden de bahsetmişti.

TOKİ'de ARSA ALACAKLAR DİKKAT!

TOKİ Sosyal Konut Projesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrası birçok kişi başvuruda bulundu. Konut sahibi olma hayalleri kuran milyonların yüzünü güldüren bu proje için başvurular başladı. Başvuruların şimdiden milyonlara ulaşmasıyla birlikte vatandaşlar heyecanla kura çekiminin yapılacağı günü beklemeye başladı. 

Çalışan Anneye Devlet Destekleri Nelerdir? 2023 Doğum parası, emzirme ödeneği, çocuk yardımı Çalışan Anneye Devlet Destekleri Nelerdir? 2023 Doğum parası, emzirme ödeneği, çocuk yardımı

TOKİ Sosyal Konut Projesinde başvurular yapılmaya devam ediliyor. İlk günlerde milyonları geçen başvuru sayısı günden güne artarken vatandaşların pek çoğu kura çekim tarihini merak etti. TOKİ kura çekiminin ne zaman olacağı ile ilgili henüz detaylı ve net bir açıklama gelmese de başvuruların bitmesinin ardından kısa bir süre sonra gerçekleşeceği konuşuldu. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan Sosyal Konut Projesinde adına arsa çıkacak vatandaşlara müjde verdi. 

ARSA ALAN EV SAHİBİ DE OLACAK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkat çeken açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

'Fakat şimdi şartlar bizi öyle zorluyor ki hiç olmazsa şimdi şu arsa ama arsanın da tabii altyapısını yaparak bunları verelim. Bunu da vatandaşımız kendisi yapsın. Tabii şimdi biz 500 bin sosyal konuta bir defa süratle başlayalım, bir taraftan bu arsalara vatandaşımız altyapısı yapılmış olarak gelsin girsin, o da kendi konutunu yapsın. Böylece 1,5 milyon oluyor. Biz şimdi bu arsaların adedini artırırsak, ha arttırmayı düşünüyoruz. Az önce de söyledim 1 milyon 175 bin toplu konutu biz yaptık, başkası değil. Daha önce de söyledik. Yani parasal olarak bizim bir sıkıntımız yok ve biz bunları yaparız.'

TOKİ Sosyal Konut Projesinde başvuruların şimdiden 5 milyona ulaştığı söylenirken arsa çıkacak vatandaşların arsalarına kendi evlerini yaptırmaolanakları olduğunu ve bunun için arsa sayısını 1 milyona çıkarttıklarını dile getirdi.