Araç sahipleri dikkat arabası olana kötü haber geldi! Yüzde 300 zam sonrası 3 bin 200 liradan 37.500 liraya fırladı

Arabası olanlar dikkat! Araç sahiplerine peş peşe kötü haberler gelmeye devam ederken benzin ve motorin zammı sonrası kasko fiyatları da cepleri zorluyor. En ucuz kasko fiyatı kaç TL oldu?

Ekonomi 11.10.2022 - 11:47 11.10.2022 - 11:47 Gülcan Özer

Son dönemde benzin ve motorine gelen peş peşe zamlar ile araç sahipleri zor günler yaşarken bir kötü haberde kasko fiyatları için verildi. Kasko fiyatları yüzde 300 oranında zamlanırken yapılan zammı araba sahipleri kasko teklifi aldıkları anda duydukları rakamlar ile daha iyi hissetmeye başladı. Bu isimlerden biride Avrasya Araştırma Şirketi sahibi Kemal Özkiraz oldu. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yapılan zamma tepki gösteren Kemal Özkiraz 3 sene önce düğün yaptığı rakamın bugün kendisinden kasko tutarı olarak istendiğini belirterek yapılan zamlara tepki gösterdi. Hatırlanacağı üzere yükselen araç fiyatları ve rekor zamlar gelen araba yedek parça fiyatları sonrasında kasko fiyatlarına da rekor zamlar gelmişti. 

EN UCUZ KASKO TEKLİFİ NEREDEN ALINIR, ARABA KASKOSU FİYAT TARİFESİNE NE KADAR ZAM GELDİ?

Sosyal medya hesabı üzerinden yaşanan duruma tepki gösteren Avrasya Araştırma Şirketi sahibi Kemal Özkiraz "Zorunlu trafik sigortası 4200 lira. Bir yılda yuzde 300 zam" diyerek yapılan rekor zamma tepki gösterdi. Paylaşımın altına yapılan yorumlarda bazı kişiler araç fiyatlarında yaşanan artış nedeni ile bu ücretlerin de arttığını belirterek bazı kişiler ise en düşük bedelin bu olduğunu bu tutardan yapılan sigortaların ise olası bir kazada karşı tarafın hasarının karşılamaktan son derece uzak olduğunu söyledi. 

kemal özkiraz kasko ücreti

Kasko ücretleri için de gelen zamların son derece yüksek olduğunu belirten Özkiraz "Gecen yıl 3200 lira olan Kasko teklifi 37.500 lira geldi. Kazamız da yok üstelik. 3 sene önce bu paraya düğün yaptım ben" diyerek istenen fiyatın son derece yüksek olduğunu belirterek kasko yaptırmayacağını söyledi. 

kasko ücreti

KASKO YAPTIRMAK ZORUNLU MU, YAPTIRILMAZSA, OLMAZSA NE OLUR?

Kasko fiyatlarının rekor seviyelere ulaşması pek çok araç sahibini zorlarken kasko yaptırmanın zorunlu olup olmadığı araştırma konusu oldu. Arabası olan kişilerin kasko yaptırma zorunluluğu bulunmuyor. Ancak isteğe bağlı olan bu sigorta araçların başına gelebilecek istenmeyen olaylarda araç sahiplerine mali koruma sağladığı için son derece önemlidir. Son dönemde yükselen araç fiyatları ve yedek parça satış fiyatları nedeniyle istenmeyen kaza ve arıza durumlarında kaskonun önemi daha da artmaktadır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@