Apple Nihayet Beklenen Duyuruyu Yaptı! Yeni İphone Modelinin Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Dikkat Çekiyor!

Apple geçtiğimiz gün gerçekleştirilen özel bir etkinlik ile yeni birçok ürünü tanıttı. İphone SE modeli ve İpad Air cihazlarının Türkiye fiyatı da belli oldu! İşte detaylar…

Teknoloji 09.03.2022 - 09:46 09.03.2022 - 09:46 Serhat Karaman

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Apple geçtiğimiz gün özel bir etkinlik ile yeni iki ürününün tanıtımını gerçekleştirdi. Bionic işlemci ile gelecek ve uygun fiyatlı İphone modeli olarak lanse edilen İphone SE modeli ile uzun süredir beklenen İpad Air cihazlarının tanıtımı gerçekleştirildi. 

Tasarım özellikleriyle dikkat çeken İphone SE modelinin İphone 8 ile aynı tasarıma sahip olması dikkat çekti. Ancak Bionic işlemci ile İphone 8 modelinden katbekat daha hızlı olan İphone SE, diğer pek çok özelliği ile dikkat çekti. 

İphone SE Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

Apple’ın tanıtımını gerçekleştirmesinin ardından İphone SE’nin üçüncü jenerasyonunun tüm detayları da ortaya çıktı. 4,7’ inç retina ekran ile gelecek cihaz için ön sipariş tarihinin 18 Mart olduğu aktarıldı. Satışa çıkacağı tarih ise 25 Mart olarak duyuruldu. 

Haber

İphone SE’nin Türkiye satış fiyatı teknik özelliklerine göre değişiklik gösterecek. Buna göre 63 GB’lık İphone SE modeliin fiyatının 10 bin 999 TL olması bekleniyor. 128 GB İphone SE modeli için 11 bin 899 ve 256 GB’lik model için 13 bin 699 TL fiyatla Türkiye satışının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Uygun fiyatlı İphone SE modelinin Türkiye’de birçok kişi tarafından tercih edilmesi bekleniyor. 

Yeni İpad ve İphone SE Teknik Özellikleri!

İOS 15 ile gelecek İphone SE modeli kullanıcı deneyimi açısından kusursuz bir etki yaratmayı hedefliyor. A15 Bİonic çip kullanılan cihaz tasarım olarak İphone 8 ile aynı detaylara sahip. Ancak İphone SE 8’e göre 1,8 kat daha hızlı olan İphone SE, IP 67 ile suya ve toza da dayanıklı olarak üretilmiş. 

Öte yandan yeni İpad Air modelini de tanıtan Apple, 10.9 inç ekran özelikleri ve 64 GB modeli için belirlenen 10 bin 699 TL fiyat etiketi ile dikkat çekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@