Apple İphone'nun Bu Modeliyle Piyasaları Altüst Edecek! En Ucuzu Olabilir!

Dünyanın önde gelen teknoloji firması Apple’ın piyasalara etkili bir dönüş yapması bekleniyor. Fiyatı duyanların ağzını açık bıraktı…

Teknoloji 28.02.2022 - 12:16 28.02.2022 - 12:16 Serhat Karaman

Apple’ın İphone SE 3 modelini yakın zamanda tanıtacağını duyurmasının ardından söz konusu modelin fiyatının ne olacağı ise tartışma yarattı. Özellikle Türkiye pazarında İphone fiyatlarının kur farkı nedeniyle ciddi bir yükseliş yaşamasının ardından yeni modelin bu fiyat sorunlarını aşacağı tahmin ediliyor. 

İphone SE 3 modelinin fiyatı hakkında ortaya atılan yeni iddialar sonrasında bir hayli heyecan yaratan firma, yeni modele ekleyeceği özellikleriyle de şimdiden merak ediliyor. Teknik özellikleri ve tasarım detayları ile ne gibi yenililer barındıracağı hakkında da ortaya çıkan yeni bilgiler teknoloji tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı. 

İphone SE 3’ün Fiyatı Dikkat Çekti!

Apple’ın iki yıl önce tanıttığı 2’inci nesil İphone SE modelinin ardından cihazın 2022 yılında yeniden piyasalarda yerini alacak olması birçok kişide heyecan yarattı. Kısa bir süre içinde tanıtımının gerçekleştirileceği bilgisinin verilmesinin ardından fiyat tahminleri ise teknoloji dünyasında tartışma yarattı. 

Ünlü teknoloji analistleri tarafından yeni modelin fiyatının 300 dolardan başlayabileceğinin iddia edilmesinin ardından Türkiye’deki Apple tutkunları da bu fiyat tahminine sevindi. 2020 yılında çıkan SE modelinde 399 dolar fiyat uygulanmıştı. Yeni modelde ise fiyatının 99 dolar seviyesinde bir indirim yapılarak 300 dolar ile satışa sunulabileceği kaydedildi. 

İphone SE 3 Modeli Ne Zaman Tanıtılacak?

Haber

Apple’ın yeni İpad Air ile beraber 8 Mart’ta İphone SE 3 modelini de tanıtması beklendiği aktarıldı. Henüz firma tarafından ortaya atılan fiyat iddialarına karşı resmi bir açıklama gelmese de fiyatlarda indirim olabileceği tahmin ediliyor. Öte yandan İphone SE 3 modelinin teknik özellikleri ise merak edilmeye başladı. 

İphone SE 3 Teknik Özellikleri 

İphone’un SE 3 modelinin 5G desteği ile gelebileceği de ortaya atılan en önemli iddialar arasında yerini aldı. Özellikle geliştirilmiş bir kamera sistemi ve Apple tarafından İphone 13’te kullanılan A11 Bionic Çip ile güçlendirilmiş bir modelin piyasaya uygun fiyatla çıkarılabileceği bekleniyor. Tasarım detaylarının ise İphone 8 ile benzerlik gösterebileceği tahminleri de dikkat çekiyor.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@