2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok çocuk okul hazırlıklarına başladı. Kırtasiye alışverişine başlayan veli ve çocuklar alışveriş listesinden oldukça şikayetçiydi. Kırtasiye malzemelerinin gelen zamlar sonrası oldukça pahalı olmasının ardından veliler bu noktada yararlanılabilecek yardımlara göz attı. 

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok çocuk okul hayatına yeniden adapte olma süreci yaşarken velilerin cebini kırtasiye malzemeleri yaktı. Özellikle de kış aylarının yavaş yavaş gelmesiyle birlikte çocukların kışlık alışverişi kapıya dayanırken dar gelirli ailelerin yardımına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetişti. 

ÇOCUKLARA DESTEK SAĞLANMAYA DEVAM EDİYOR!

Özellikle de kış aylarında birbirinden farklı yardım paketlerinden vatandaşların yararlanmalarını sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şimdi de okula giden çocuklara para bağlayacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yeni projeyi duyurdu. ‘Çocuk Destek Bileşeni’ projesi kapsamında okula giden çocuklara para yardımı yapılacak. 

0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak! 0-2 yaş aralığında çocuğu olanlar dikkat! Bakanlık 400 TL ödeme yapacak!

Hem velilerin cebini rahatlatacak olan hem de okula giden çocukların eksikliklerini tamamlayacak olan bu yardımın detayları yararlanmak isteyen veliler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki Çocuk Destek Bileşeni nedir?

AYLIK 650 TL DESTEK SAĞLANACAK!

Sosyal yardımlardan faydalanan ailelerin çocuklarının yararlanabilecekleri Çocuk Destek Bileşeni projesi hayata geçti. Okula giden öğrencilere farklı şekillerde desteklerin sağlandığı eğitim döneminde şimdi de okula giden çocuğa maddi yardım sağlanacak. 350 TL ile 650 TL aralığında yardım sağlanacak olan çocukların ihtiyaçlarının bu şekilde karşılanması beklenirken bu yardımdan yararlanmak isteyen veliler detayları oldukça merak etti. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘Bu kapsamda 1-2 çocuklu ailelere 350 TL, 3 çocuklu ailelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere ise 650 TL ilave desteği sağlayacağız’ dedi.