Android Telefon Kullanan Herkesi İlgilendiriyor! Google Play Store Kullanmadan Önce Buna Dikkat Edin!

Android işletim sistemine sahip cihazlarda uygulama mağazası olarak kullanılan Google Play Store için yeni bir güncelleme yapıldı. Güncellemenin detayları dikkat çekiyor!

Teknoloji 02.03.2022 - 09:36 02.03.2022 - 09:36 Serhat Karaman

Eğer bu güncellemeyi yapmadıysanız Google Play Strore üzerinden herhangi bir uygulama veya içerik satın almadan önce iki kere düşünün. Gelen yeni güncelleme ile uygulama indirme işlemi için bekleme süreleri azalırken kritik iyileştirmeler yapıldığı da aktarıldı. Google tarafından Android’in resmi uygulama mağazası olan Google Play Strore için önemli bir güncelleme yaparak birçok genel sorunun çözümünü sağladı. 

2022 Mart ayını kapsayan güncellemenin gelmesinin ardından tüm Android cihazlar için (telefon, tablet, akıllı saat vb.) güvelik iyileştirmelerinin olması ve yeni gizlilik seçeneklerinin de getirilmesi dikkat çekti. Güncellemenin ne tür yenilikler sunduğu ise merak ediliyor. 

Google Play Strore Güncellemesini İhmal Etmeyin!

Google Play Strore’a gelen güncelleme ile artık kullanıcıların indirme işlemlerini daha kısa sürede yapması sağlanıyor. Öte yandan Google tarafından yapılan açıklamaya göre uygulama mağazasında yapılan yeni güncelleme ile birçok soruna da çözüm sağlanmış. Yeni güncelleme ile Android Auto, telefon, tablet, akıllı televizyon, Wear OS gibi platformlar için cihaz bağlantısı, güvenlik ve yardımcı diğer programlara ilişkin hataların düzeltildiği belirtildi. 

Haber

Özellikle akıllı telefon ve TV’ler için Google Play Oyunlar daha yüksek gizlilik ile yönetilebilecek. Ayrıca genel bir sistem güncellemesine de yer verilmesi Google tarafından yapılan son güncellemeni son derece kritik olduğunu gösteriyor. Akıllı cihazlarda düzenli olarak yapılmayan güncellemeler ise birçok soruna davetiye çıkarıyor. Güvenlik açıklarından uygulama hatalarına kadar birçok sorun güncelleme yapılmayan cihazlarda ciddi tehdit yaratıyor. 

Güncelleme ile Hangi Yenilikler Geldi?

Google Play Strore güncellemesi ile gelen yenlikler ise merak ediliyor. Yapılan güncelleme ile en dikkat çeken detay uygulama indirme işlemi için bekleme süresinin azaltılması ve ‘’indirdikçe oyna’’ özelliğinin de iyileştirildiği görülüyor. Diğer yandan optimizasyonlar ile daha hızlı ve güvenilir şekilde indirme ve kurulum işlemleri yapılabilecek. Google Pass ve Play Points için yeni özellikler sunulurken en kritik yenilikler güvenlik sorunlarının giderilmesi olmuştur. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@