Vatandaşlara pek çok farklı iletişim kanalı üzerinden ulaşan altın, para ve piyasalar uzmanları arasında önemli bir konuma sahip olan İslam Memiş tarafından yeni bir açıklama geldi. Memiş, yapmış olduğu açıklamaları ile gündemin üst sıralarında yer aldı.

Bugüne dek yapmış olduğu başarılı ve iddialı tahmin/ öngörüleri ile dikkat çeken uzman İslam Memiş tarafından yapılan yeni paylaşımlar dikkatleri üzerine çekti.

İslam Memiş'in resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda yer alan yeni kiralama modeli kafa karışıklığına sebep oldu. Pek çok ev sahibi ise bu sistemin faydalı olabileceğini ve bu sisteme geçilebileceğini belirtti. İslam Memiş tarafından yapılmış olan paylaşımlar kapsamında ev hanımlarına, birikimi olmayanlara ve ev sahiplerine seslenildi.

Resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile açıklamalarda bulunan ve ev hanımlarına kiralama konusunda tavsiyelerde bulunan uzman isim İslam Memiş'in paylaşımları şu şekilde;

Dünya finansal piyasalar, toplumsal kaos, küresel belirsizlik ve risklerin arttığı, yarınını göremediği tarihi günlerden geçiyoruz. Bu süreci en son 2020 Mart’ta görmüştük. Size Eylül-Ekim aylarını işaret ederek hazırlık yapıyoruz mesajları vermiştim.

Her gün gelen cinayet, tecavüz, şiddet, yolsuzluk, görevi kötüye kullanma gibi haber akışlarını okuyoruz ve psikolojik bir baskı hissediyoruz. Enflasyon, kriz, dijitalleşme karşısında insanların genetiği bozuldu. Kimse normal bir süreç geçirmiyor, dikkatli olun.

Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı

Yılın son çeyreği Kabuğumuza çekilmek için iyi bir zaman. Kendimizi geliştirmek için bol kitap okumak, ailemiz ile vakit geçirmek, tercihlerimizi tekrar gözden geçirmek için sonbahar iyi bir vakittir. Size “2023’de ek işe ihtiyacımız olacak, Aralık’ta açıklayacağım” mesajı yazmıştım.

islam1

Bugünlerde dünya insanın yaşadığı travma, ekonomik krizler ve sosyal dokunun bozulmasını göz önünde bulundurduğumda Aralık ayını beklemem gerektiği kanaatine vardım. Ek gelir için ilk tavsiyem çalışmayan bayan ve çalışabilecek emekli arkadaşlara;

Malum Türkiye’de milyonlarca bekar ve yalnız yaşayan insanlar var. Yaşlı yalnız yaşayan da olabilir, sabah işe gidip akşam evine dönen çalışanlar da. Bu insanlar için evde yemek yapmak hem zor hem de haklı olarak vakit kaybı oluyor. Yaşlılar zaten malum. Çalışanlar ise yorgun.

Ev hanımı, SGK'sı hiç olmamış, birikimini sağlayamayan, geleceğini ve özgürlüğünü maddi olarak eline almamış hanımefendiler, bu insanların yemek ihtiyacını güzel bir gelir ile görebilir. Kazı kazan gibi. Sonuçta evde yemek yapıyor ve extra bir çabaya gerek yok.

islam2

Kişi, ev yemeği yemek ister. Kişi, yorgun halde yemek veya bulaşık ile uğraşmak istemez. Hem sağlıksız beslenme hem de maddi külfiyet. Yalnız bir kişi dışardan yemeğe her ay en az 3 bin lira para harcıyor. Bunu fırsata çevirmek çalışmayan ancak gelir elde etmek isteyenlerin elindedir.

Çoğu insan apartmanına veya sokağında yaşayanları gözlemlesin. Kazanç aslında ayağına gelmiştir. Günlük çalışmadan bahsetmediğimi, sadece günlük yemek yapmaktan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Çalışmak, birikim yapmak, en azından SGK'sını ödeyip emekli olmak isteyenlere.

islam3

Memiş tarafından yapılmış olan bu paylaşımların ardından özellikle ev sahipleri sosyal medya hesaplarından bu sistemin mantıklı olabileceğini dile getirdi.