Altını Olanlar Sakın Satmasın! Altın Fiyatlarında Yeni Rekor Bekleniyor!

Altın fiyatlarında meydana gelen dengesizlik yatırımcılarının kafasını karıştırdı. Ancak altın piyasasında uzmanlar uyarıda bulundu.

Ekonomi 26.09.2021 - 16:50 26.09.2021 - 16:50 Serhat Karaman

Altın fiyatlarında meydana gelen dengesizlik vatandaşları da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Altın yatırımcıları ya da altına yatırım yapmayı düşünenler sürecin nasıl ilerleyeceğini merak etmeye başladılar. Geçtiğimiz hafta içerisinde FED toplantısının düzenlenmesinin ardından çok geçmeden altın fiyatları yükselmeye başladı.

Altın fiyatlarında meydana gelen bu artış sonrasında bundan sonra altın fiyatlarının nasıl ilerleyeceği merak konusu olmuştu. Uzmanlar alın yatırımcıları için heyecanlandıran açıklamayı sonunda yaptı.

ALTIN PİYASASINDA HAREKETLİ GÜNLER BAŞLIYOR

Altın piyasaları için oldukça hareketli günler başlayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta altının ons fiyatında hızlı bir düşüş yaşanmış ve bu durum altın yatırımcılarının kafasını karıştırmıştı ancak sonrasında FED tarafından yapılan açıklamalar sonrasında altın fiyatlarında yeni bir yükseliş yaşanmaya başladı.

Merkez Bankası tarafından faiz kararının açıklanmasının hemen ardından gram altın 502 liraya kadar yükselmiş oldu.

ALTIN FİYATLARINDA YENİ REKOR YAKINDA!

altın

Altın piyasaları uzmanı Hatice Kolçak altın fiyatları hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Altın yatırımcılarını son derece heyecanlandıracak bu açıklama sonrasında altın piyasasında yeni bir rekor bekleniyor.

Bir süredir dolar kurunda meydana gelen yukarı yönlü hareket sonrasında gram altın fiyatlarının da süreçten nemlanabileceği belirtildi. Bununla birlikte altınını satmak isteyenlerin biraz daha beklemelerinin daha faydalı olabileceği düşünülüyor.

Dolar fiyatlarının bundan sonraki dönemde yükseleceği beklendiği için gram altın fiyatlarının da yükselmesi bekleniyor. Ancak acil paraya ihtiyacınız yoksa uzmanlar elinizdeki altını satmak için biraz daha beklemeniz gerektiğini savunuyorlar. Altın piyasasında fiyatların yükselmesi beklendiği için biraz daha beklenmesi kazancın artmasını sağlayabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@