Altın ve piyasalar uzmanı İslam Memiş her öngörü ve tahminiyle olduğu gibi bu sefer de gündemin üst sıralarında yer aldı. Memiş tarafından yapılmış olan uyarılar dikkatleri üzerine topladı.

Resmi ve onaylı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile gündeme gelen İslam Memiş altın ve gümüş fiyatlarındaki yükselişin anlık bir tepki ile gerçekleştiğini belirterek kısa vadeli satışların kazançlı olabileceğini bildirdi.

Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak! Başarılı ekonomist Selçuk Geçer'den ikisini de dene tarafını seç! Dolar yıl sonunda ya 24 ya 40 TL olacak!

Başarılı uzman İslam Memiş'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Altın ve gümüş fiyatlarındaki yükselişlere değinen ve bu yükselişlerin bir tepki olduğunu belirten İslam Memiş "Altın ve gümüş fiyatlarında yaşanan hızlı yükselişler sadece tepki yükselişiydi. Asıl problemleri satın almadı. Kısa vadede kâr satışları gelecektir, gelmeli de. Ancak Ekim’de başlayan yükselişin ilk rekorunu Kasım’ın ortasında göreceğiz." ifadelerini kullandı.

Altın için rekor tarihi belirten Memiş, sözlerine şu ifadelerle devam etti; "Ekim başlangıç, Kasım hasat zamanı. Piyasaları takip eden herkes şunu çok iyi biliyor “Bu kadar büyük problemlere rağmen altın, gümüş ve kripto paraları bilerek ve isteyerek baskıladılar”

Altın ve dolar fiyatlarının istenerek baskılandığını belirten İslam Memiş, bu durumun yol açtığı sonuçları "Ondan sebep 800 $ işçilik, ondan sebep makas aralığı vardı Bugünkü makas aralığı 4 lira Önceden 25 lira"  ifadeleri ile açıkladı.

Fiyatın yükselmesi sonucunda neler olabileceğine değinen İslam Memiş sözlerini şu ifadelerle noktaladı;"Fiyat düştükçe makas aralığı açılır. Fiyat yükseldikçe makas aralığı daralır. Geçen hafta 25 bu hafta 4 lira. Geçen hafta işçilik 800 $ bu hafta 350 $ Ucuz vermediler, vermezler de. Sadece $ sahipleri ucuz aldı. Kaptırmamak, sabırla Kasım’daki zirveyi beklemek gerek."

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan ifadeler ilgili uzmanın yorumlarını belirtmekte olup kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu haber metninden yola çıkılarak yapılacak olan yatırımlardan elde edilecek olumlu ya da olumsuz sonuçlardan Haber Kredi adresi sorumlu değildir, tutulamaz.