Altın konusunda yanıldığı pek görülmeyen uzman ekonomist İslam Memiş'ten altın, dolar v ekripto paralara ilişkin açıklamalar ve uyarılar geldi. TV100'de yayımladığı yazısı ile dikkat çeken Memiş tarafından yapılan açıklamalarda yer alan ifadeler dikkat çekti. Çok kişiyi ilgilendiren bu açıklamalar şu şekilde;

"Piyasaların merakla beklediği ABD enflasyon verisi açıklandı. ABD’de Eylül ayına ilişkin tüketici fiyatları enflasyonun kalıcı olduğunu gösterdi. ABD’de yıllık enflasyon yüzde 8,2 ile beklentileri aştı.

Çekirdek enflasyon 40 yılın zirvesine çıktı. Beklentilerin üzerinde açıklanan enflasyon verisi, Amerika Merkez Bankası’nın (Fed) Kasım toplantısında 75 baz puanlık faiz artırımının yüzde 100 fiyatlanmasına neden oldu. Veri açıklandıktan sonra dolar endeksi (dxy), 112,53’den 113,83’e yükseldi.

Dolar, diğer para birimleri, kripto paralar ve emtia fiyatlarını tekrar baskıladı. Dolar karşısında değer kaybeden tüm ensturmanlar, baskı altında kalmayı sürdürecek gibi görünüyor. Geçici dedikleri enflasyonun kalıcı olduğunu herkes gördü! Fed, Kasım toplantısında 75 baz puan faiz artıracak. Artıracak artırmasına da IMF ve BM’nin uyarılarına ne diyecek? Bugün euro, sterlin, altın ve gümüş kime ucuz? ABD’ye.

O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı! O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı!

Dolar karşısında değer kaybetmiş bu kadar ensturman orta ve uzun vadede avantajlı. Dolar yükselirken, altın da baskılanırken tüm merkez bankaları altın stoklarını arttırıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 10 ton daha stoklarına ekledi. Güzel hamleler yapmaya devam ediyor. Altın ve gümüşte korku ve panik ortamı oluşturmak onların işine geliyor. Çünkü ucuz toplamak için manipüle etmek gerek. Kripto para ve emtia yatırımcısı, baskılanma karşısında biraz beklemeyi ve izlemeyi tercih etmeli."

Bu açıklamalar ile dikkatleri üzerine toplayan başarılı uzman İslam Memiş'in yeni yazısı kısa süre içerisinde dikkatleri üstüne çekti.

Altın, dolar ve kripto yatırımcısına seslenen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'in açıklamaları sonrasında bu piyasalarda yaşanacak hareketler merak konusu.

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan ifadeler ilgili uzmanın görüşlerine dayanmakta olup kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir. Bu ifadleerin yazılım tavsiyesi olarak değerlendirilmesi durumunda oluşabileceklerden haberkredi.net adresi ve editörleri sorumlu tutulamaz.