Hangi fiyattan altın almak mantıklı? 27 Kasım altın fiyatları, teknik analiz ve alım noktaları neresi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Hangi fiyattan altın almak mantıklı? 27 Kasım altın fiyatları, teknik analiz ve alım noktaları neresi

ALTIN

27 Kasım 2020 Cuma 13:04:52

Son Güncelleme: 27/11/2020 13:18:40

Hangi fiyattan altın almak mantıklı? 27 Kasım altın fiyatları, teknik analiz ve alım noktaları neresi

Dolar kurunda yaşanan düşüş, dünya genelinde aşı haberleri altın fiyatlarının sert bir şekilde düşmesine neden oldu. 27 Kasım Cuma günü itibariyle gram ve çeyrek altın fiyatları düşmeye devam ediyor. Altına yatırım yapacaklar ise, bu fiyatlardan altın almak mantıklı mı yoksa altın düşmeye devam edecek mi sorularının cevaplarını merak ediyorlar.

Yatırımcıların ve altın alacak vatandaşların merakla takip ettiği altın fiyatları yaşanan küresel gelişmelerin ardından yeni pozisyonlar almaya devam ediyor.Peki, 27 Kasım Cuma gününe yatay bir başlangıç yapan altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları düşecek mi yükselecek mi? Uzmanlar altın fiyatları için ne diyor? Çeyrek altın, yarım altın, tam altın, gram altın fiyatları ne kadar? İşte güncel altın fiyatları ve uzman analist yorumları…

27 KASIM Cuma ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN ise alış fiyatı 454,80 Türk lirası ve satış fiyatı da 454,86 Türk lirası

ÇEYREK ALTIN alış fiyatı 739 Türk lirası satış fiyatı da 755 Türk lirası

22 AYAR BİLEZİK bugün alış fiyatı 416 Türk lirası ve satış fiyatı da 419 Türk lirası

ATA ALTIN 27 Kasım günü ile birlikte alış fiyatı 3 bin 042 ve satış fiyatı da 3 bin 102

CUMHURİYET ALTINI bugün alış fiyatı 2 bin 957 Türk lirası ve satış fiyatı da 3 bin 004 Türk lirası

TAM ALTIN 27 Kasım ile birlikte alış fiyatı 2 bin 984 Türk lirası. Böylece tam altın 3 bin Türk lirasının altına yerleşti. Satış fiyatı da 3 bin 45 Türk lirası.

YARIM ALTIN alış fiyatı 1 bin 478 Türk lirası olurken satış fiyatı 1 bin 519 Türk lirası oluyor.

ALTIN HAFTAYA NASIL BAŞLAMIŞTI?

Altının gram fiyatı, bu haftaya dolar kurunda yaşanan düşüşe paralel olarak değer kaybıyla başlamıştı ve gün içerisinde en yüksek 535.32 lira seviyesini görmüştü.

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ, YÜKSELECEK Mİ? ALTIN FİYATI ANALİST YORUMLARI

Uzman analistler, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği (AB) kurumlarının, koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkileriyle mücadele amacıyla hazırlanan 750 milyar avroluk kurtarma programı ve 1 trilyon avronun üstünde bütçe konusunda uzlaşmaya varmasının ve dolar endeksinin gerilemesinin altının ons fiyatını desteklediğini belirtti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yurt dışı yerleşiklerle yapılan vadede Türk lirası satım yönünde gerçekleştirilecek para swapı, forward, opsiyon ve diğer türev işlemlerde limitleri yükselttiğini açıklamasının ardından,dolar kuru aşağı yönlü baskılandı.

ALTIN YATIRIMCILARI BUNA DİKKAT ETSİN

Analistler, altın yatırımcıları için önemli ipuçları verdi. Koronavirüs aşısı ile ilgili test sonuçlarının başarılı olduğu ve aşının uygulanmaya başlaması için onayları aldığına dair müjdeli haber gelmesi durumunda, ons altın fiyatlarının çok fazla düşüşe geçeceğini ve bu seviyelerin uzun süre görülemeyeceği belirtildi.

Aksi durumda, test sonuçları başarısızlıkla sonuçlanır ve aşının uygulanması için gerekli onaylar alınamazsa, ons altın fiyatlarının 2000 doların üzerine çıkmasını beklediklerini dile getiren analistler, ons altın fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etkenin aşı haberi olduğunu vurguladı.

HANGİ FİYATTAN ALTIN ALMAK MANTIKLI?

6 Kasım tarihinde düşüşe başlayan altın fiyatları, 540 liradan başladığı bu yolculuğuna an itibariyle 460 lira seviyesine kadar devam etti. Bir hafta olmadan gram altın 80 TL değer kaybetti. Yüzdelik dilimde ise %14’e yakın bir düşüş gözlemlendi. Altın alacaklar dikkat! Peki hangi noktalardan altın almak mantıklı, altın yıl sonunda kaç TL olur, bugünlerde altın almak ne kadar mantıklı sorularının cevaplarını hep birlikte inceleyelim.

Altın fiyatları teknik analizine göre teknik analiz araçları neredeyse fiyatların dibe ulaştığını göstermekte. Gram altın fiyatlarının 450-460 TL bandında önemli bir destek noktası bulunmaktadır. Bu noktalardan alım yapan vatandaşlarımız kısa vadeli yatırımlarında kara geçeceklerdir. Uzun vadeli yatırımlar için ise dünya genelinde çıkacak özellikle aşı haberleri altın fiyatları konusunda etkili olacak. Aşı çalışmalarının olumsuz sonuçlanması durumunda altın fiyatları yeniden 500-510 lira seviyelerini test edecektir.

GÜNCELLEME

Altın alacaklar için haftanın kapanış günü teknik analizinde veriler şu şekilde: Aşı haberleri değerli metal varlıklarında düşüşe sebep oldu. Bitcoin’de yaşanan sert yükseliş küresel çapta altın yatırımcılarının bir bölümünün kripto paralara yatırım yapmasına sebep oldu. Altın ONS fiyatının düşmesi ve dolar kurundaki düşüşle birlikte ülkemizde gram altın fiyatları gerileme yaşadı.

Altın Alacaklar Dikkat!

Altına yatırım yapacak okurlarımız için altın alım noktalarımız hala aynı 450 TL – 460 TL arasında yapacağınız yatırımlar sizi kısa ve orta vade de pişman etmeyecektir. Ancak belirtmek gerekir ki, altın için şuan düşüş trendi hala devam ediyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı