Gram altın yıl sonunda 520 TL, ONS altın 2200 dolar olacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Gram altın yıl sonunda 520 TL, ONS altın 2200 dolar olacak

ALTIN

11 Ağustos 2020 Salı 09:12:14

Son Güncelleme: 11/08/2020 13:29:02

Gram altın yıl sonunda 520 TL, ONS altın 2200 dolar olacak

Geçtiğimiz hafta altın fiyatlarında yaşanan sert yükseliş, altına yatırım yapacakları zora soktu. Yüksek fiyatlar nedeniyle vatandaşlarımız altın almak için doğru zaman mı? Altın fiyatları ne olacak gibi soruların cevaplarını merak ediyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nde(ABD) Covid-19 vakalarının artması ve küresel ekonomiye para asılmasıyla birlikte yatırımcılar değerli metallere yatırım yapmaya başladı. Rekor üzerine rekor kıran altın fiyatları tarihinde ilk kez 2.000$ seviyelerinin üzerini gördü.

Fiyatların biranda sert bir şekilde yükselmesinin sebebi olarak ise Washington ve Pekin arasında yaşanan gerilim gösteriliyor.

Gümüş başta olmak üzere tüm değerli metaller 2020 yılının başından itibaren keskin bir şekilde yükselişe geçti.

Yüzde 30 Kar Bıraktı

Amerika’da koronavirüs vakaları tüm hızıyla devam ederken altın ve gümüş bu yıl yüzde 30 kar getirdi. Bir çok eyalette büyüme planları ve yatırımlar durduruldu.

Amerikan ekonomisi için toparlanma umutları gün geçtikçe azalırken vakalar hızla artmaya devam ediyor. Gümüş yıl başından beri yüzde 35’ten fazla gelir getirdi.

Piyasalarda yaşanan artışlar nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki hükumetler, enflasyonun toparlanması için gerekli adımları atıyorlar.

Washington tarafında Trump yönetiminin müzakerecileri ekonomik destek paketleri hakkında çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Bank of America verilerine göre, hükumetler pandeminin ekonomik etkisiyle mücadele etmek için 20 trilyon dolar destek paketi teşvikleri hazırladıklarını belirtti.

ABD – ÇİN Gerilimi Altını Yükseltiyor

Amerika ve Çin arasında yaşanan gelirimin altın fiyatlarına yansıdığı iddia ediyor. Uzman analist Margaret Yang altın ONS fiyatının önümüzdeki günlerde artacağına işaret ediyor. Yang:”Düşük faiz uygulamaları nedeniyle altın ve değerli metallerin fiyatlarının önümüzdeki süreçte artmaya devam edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer bir uzman Peter McGuire ise altın ONS fiyatlarının yıl sonunda 2200 dolar seviyelerine ulaşacağını iddia etti. Sabit dolar kuruyla birlikte buda gram altının yaklaşık 520 lira seviyelerine denk gelmesine eşit olacak. Yıl sonunda gram altın fiyatı ne kadar olacak hep birlikte göreceğiz. Sizde altın fiyatları hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı