Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 7 Eylül ne kadar? Teknik analizler altın düşecek diyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 7 Eylül ne kadar? Teknik analizler altın düşecek diyor

ALTIN

7 Eylül 2020 Pazartesi 01:12:22

Son Güncelleme: 06/09/2020 20:46:18

Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 7 Eylül ne kadar? Teknik analizler altın düşecek diyor

2020 yılının ilk çeyreğinde sert hareketlerle yükselişe geçen altın fiyatları bir süredir düşüşünü sürdürüyor. Altına yatırım yapacaklarımız ise gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatlarını yakından takip ediyorlar. 7 Eylül 2020 Pazartesi günü anlık altın fiyatlarını sizler için bir araya getirdik. Uzman yorumları ve teknik analizlerle altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi?

Haftasının son günüyle birlikte piyasaların nasıl kapanacağı herkes tarafından merak içinde. Özellikle son zamanlarda çok hareketlenen altın fiyatlarının haftasının son günü nasıl seyredeceğimi merak eden vatandaşlar 7 Eylül altın fiyatlarını araştırıyor.

7 Eylül günü 22 ayar bileziğin alış fiyatı 419 Türk lirası olarak işlem görürken cumhuriyet altını ne kadar?

Sabahın ilk saatlerinden beri altın fiyatları araştırılmaya başlandı. Güncel olarak takip edilen altın fiyatları ise son günlerde en çok araştırılan konulardan bir tanesi. Özellikle de yatırımcılar tarafından kontrol edilen altının 7 Eylül fiyatları ise şu şekilde;

7 Eylül Güncel Altın Fiyatları;

22 AYAR BİLEZİK alış fiyatı 419 Türk lirası ve satış fiyatı ise 435 Türk lirası

ATA ALTIN alış fiyatı 3 bin 93 Türk lirası ve satış fiyatı da 3 bin 111 Türk lirası

CUMHURİYET ALTINI alış fiyatı 3 bin 79 Türk lirası ve satış fiyatı da 3 bin 126 Türk lirası

TAM ALTIN alış fiyatı 2 bin 970 Türk lirası satış fiyatı ise 3 bin 28 Türk lirası

YARIM ALTIN alış fiyatı 1 bin 501 Türk lirası ve satış fiyatı da 1 bin 525 Türk lirası

ÇEYREK ALTIN alış fiyatı 753 Türk lirası satış fiyatı da 761 Türk lirası

GRAM ALTIN alış fiyatı 462 Türk lirasıyken satış fiyatı da 462 Türk lirası

UZMAN YORUMLARI

“TEKNİK GÖRÜNÜM AŞAĞI YÖNLÜ SİNYALLER VERİYOR”

ÜNLÜ &Co / DAHA analizi, hafta başında beklenen daha iyi bir tablo koyan ISM imalat endeksiyle birlikte Amerika’da işsizlik maaşına olan başvurularının 1 milyon sınırını geçmesi altın fiyatlarının üzerindeki baskıyı arttırdığını belirtti. Sözlerinin devamında ise uzman isim, bu baskılara rağmen fiyatlarının son bir haftadaki en düşük seviyesinde olduğunu ons altın da fiyatında aşağı yönlü hareket etmesini beklediklerini aktardı. Uzman isim son olarak 1930 dolar altının riskli gördüklerini 1900 dolar altının ise bir kırılmaya işaret ettiğini aktardı.

“DİRENÇ SEVİYELERİNİ GEÇMEKTE ZORLANIYOR”

Meksa Yatırım analizi ise, yükseliş hareketlerinin direnç seviyelerini geçmekte zorlandığını ve ilk desteğin 1.922 seviyesinde bulunduğunu söyledi. Uzman analiz, sonraki destekler içinde 1.910- 1.900 olarak görülüğünü ve grafikteki alçalan takoz formasyonun dikkatli bir şekilde izlenmesinin faydalı olacağını belirtti.

“BU ORTAMDA ALTIN YÖN ARAYIŞI İÇERİSİNDE”

Gedik YatırımDanışmanı Eda Karadağ ise değerlendirmelerin de yıl başından bu yana altın fiyatlarında en kötü fiyat aralığı olduğu ve bu ortama bakarak altının yön arayışı içerisinde olduğunu değerlendirmesinde bulundu.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE AŞAĞI BİR HAREKETİN OLMA İHTİMALİ VAR”

Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Tonguç Erbaş ise altın fiyatları hakkında 1920 dolar seviyesi aşağısında bir kırılma olabileceğinden ve mevcut senaryonun değişebileceğini yorumladı. Erbaş değerlendirmelerinin devamında, altın fiyatları için yükseliş beklemediğini yatay bir haraketlilik ve ileriki günler de düşüş olabileceğini belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı