Altn fiyatları artacak mı, düşecek mi? Uzman yorumlarıyla altın tahminleri | 8 Eylül Salı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altn fiyatları artacak mı, düşecek mi? Uzman yorumlarıyla altın tahminleri | 8 Eylül Salı

ALTIN

8 Eylül 2020 Salı 19:12:58

Son Güncelleme: 08/09/2020 18:24:46

Altn fiyatları artacak mı, düşecek mi? Uzman yorumlarıyla altın tahminleri | 8 Eylül Salı

Yıl başından beri yatırımcısına yüksek kazanç getiren altın fiyatları bir süredir sabit devam ediyor. Altına yatırım yapacak kişiler ise altın fiyatları yükselecek mi yoksa düşecek mi sorusunu merak ediyorlar. Uzman yorumları, teknik analizler ve 8 Eylül Salı altın fiyatlarıyla piyasalardaki son gelişmeleri ele alıyoruz.

Altın fiyatları her geçen gün değişiklik göstermeye devam ediyor. Özellikle inişli çıkışlı seyir izlemesi nedeniyle vatandaşlar her gün altın fiyatlarını sorgular oldu. Özellikle de yatırım aracı olarak görülen altının değeri geçtiğimiz günler de oldukça artmış ve yatırım yapanları ellerinde altın olanlara çok kazandırmıştı. Hal böyle olunca vatandaşlar da altın fiyatlarını gidişatını takip etmeye tekrar böyle bir fırsat gelip gelmeyeceğini araştırmaya başladı. İşte 8 Eylül 2020 altın fiyatları;

Alın fiyatları yine her gün olduğu gibi bugün de sabah saatlerinden itibaren araştırılmaya başlandı. Özellikle cumhuriyet altını ve çeyrek altın oldukça merak edilmekte.

Peki altın fiyatları hakkında uzmanlar ne diyor? Son gelişmeler neler? Altın bugün düştü mü? Bugün altın almak için doğru zaman mı? Altın fiyatları 8 Eylül;

ALTIN FİYATLARI 8 EYLÜL SALI

22 AYAR BİLEZİK 8 Eylül Salı günü alış 417 Türk lirası satış ise 433 Türk lirası

ATA ALTIN 8 Eylül Salı günü alış 3 bin 79 Türk lirası satış da 3 bin 102 Türk lirası

CUMHURİYET ALTINI 8 Eylül Salı günü alış 3 bin 72 Türk lirası satış da 3 bin 118 Türk lirası

TAM ALTIN 8 Eylül Salı günü alış 2 bin 967 Türk lirası satış da 3 bin 24 Türk lirası

YARIM ALTIN 8 Eylül Salı günü alış 1 bin 495 Türk lirası satış da 1 bin 521 Türk lirası

ÇEYREK ALTIN 8 Eylül Salı günü alış 749 Türk lirası satış da 759 Türk lirası

GRAM ALTIN 8 Eylül alış 461 Türk lirası satış da 461 Türk lirası

ALTIN EN PARLAK DÖNEMİNDE

Gedik yatırım danışmanı olarak görev alan Eda Karadağ ise 2020 yılının dünya genelinde çok sıkıntılı bir yıl olduğunu belirtti ve eylül ayından bu yana da yavaş yavaş yıl sonuna doğru yaklaştığımızı ve korona virüs nedeniyle dünyadaki küresel işlemlerin durma noktasına geldiği bu zaman da altının çok olumlu gelişmelere imza attığını açıkladı.

Karadağ, altının olumlu gelişmelerine devam ettiğini belirtti. Sözlerinin devamında ise piyasalar da likidite sıkışıklığının, ekonomik daralmaların ve Amerika- Çin arasında oluşan gerginliklerle birlikte altın alan talebin arttığını belirtti.

Karadağ, altının ağustos döneminde tarihi zirvesini geçerek 2075 dolar seviyesine ulaştığını ve şu an 1960 dolar seviyelerinde olduğunu aktardı.

Altını etkileyen gelişmelere bakıldığında ise aşı ile ilgili haberlerin gelmesi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan olumlu açıklamalar da borsaları pozitif şekilde etkilemeye devam ediyor özellikle de Amerika S&P endeksi rekor seviyelerde.

Karadağ ise yaşanan bu gelişmelerle birlikte, Amerika ile Çin arasındaki diyalogların sürmesi ve Amerikan Merkez Bankası Başkanı (FED) Powell’ın piyasayalar beklenen mesajı vermesiyle borsaların olumlu şekilde etkilendiğini belirtti.

Karadağ, altın ilgili gelişmelerin bundan sonra virüs ve aşı çalışmalarına bağlı olduğunu aktardı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı