Altına yatırım yapacaklar dikkat! Uzmanlar altın fiyatları hakkında neler söylüyor?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altına yatırım yapacaklar dikkat! Uzmanlar altın fiyatları hakkında neler söylüyor?

ALTIN

9 Ekim 2020 Cuma 11:12:56

Son Güncelleme: 09/10/2020 11:05:59

Altına yatırım yapacaklar dikkat! Uzmanlar altın fiyatları hakkında neler söylüyor?

Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte altın fiyatları sert bir yükselişe geçmişti. Yaz aylarının başlamasıyla sabit fiyatına devam eden altın, önümüzdeki günlerde aşağı veya yukarı yönlü hareket edecek gibi görünüyor. Peki uzmanlar altına yatırım yapacaklar, altın alacaklar için hangi tavsiyelerde bulunuyor?

Altın fiyatları haftaya oldukça dalgalanmalar ile başladı. Özellikle Amerikan Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve eşinin korona virüsüne yakalandığı haberi ile birlikte ons altın yükselerek ilk direnç olarak görülen 1912 doları zorladı.

Peki ya çeyrek altın ne kadar oldu? Gram altında bir artış yaşandı mı? Uzmanlar altın fiyatları için ne düşünüyor? Altın düşüyor mu? altın yükseliyor mu? İşte tüm detaylar haberimizde;

Yeni haftayla birlikte iç piyasalar da gram altın fiyatı 472 Türk lirası olurken çeyrek altın ise 757 Türk lirasından işlem görmekte. Yine cumhuriyet altını 3 bin 140 Türk lirası ve ons altın ise 1893 dolar bandından işlem görmekte.

Peki uzmanlar altın fiyatları hakkında ne ön görüyor?

ÜNLÜ &Co/DAHA tarafından bir rapor hazırlandı. Hazırlanan rapora göre ise ona altın 1900 doların üzerinde fazla kalamadı. Bir diğer yandan ise Amerikan Başkanı Donald Turmp’ın korona virüs hastalığına yakalanışı ve Amerika’daki yaklaşan seçimlerin hemen öncesinde yatırımcıların güvenli liman arayışı artmakta. Bu da genel anlamda altın gibi değerli metallerinde değer kazanmasına neden oluyor.

Raporda belirtildiği gibi ons altın ABD Başkanı DonaldTrump’ın hastalık haberiyle birlikte direnç noktası olarak görülen 1912 doları zorlamaya başladı. Fakat yeni hafta ile birlikte yatırımcılar daki risk iştahı da yine artıyor ve bu da altının kazanımlarında düşüşe sebep veriyor.

Teknik anlamda ise ons altın yine yukarı yönlü dalgalanmalar meydana geliyor. Ağustos ayıyla birlikte ons altın hala hassas bir tablo çiziyor. Yayımlanan raporda ise 1930 dolar altında altının anlamlı bir iyileştirme sunmayacağı belirtiliyor.

Ahlatcı Yatırım

Ahlatcı Yatırım tarafından gelen değerlendirmelere göre ise altın fiyatlarına dair şu yorumlar yapıldı;

Perşembe günü ile itibariyle Amerika’da açıklanan işsizlik ve ekonomide genişlemenin devam etmesi ve Amerika’da teşvik paketlerinin görüşmeleri Amerikan Doları üzerinde baskı oluşturmuş yine ons altında burumdan etkilenmişti.

Fakat geçen haftasının son işlem gününde vaka sayılarında artış endişeleri arttırmış ve değerli metallere olan destek artmış, yeni teşvik paketlerine dair kesinliğin olmaması ve Amerikan Başkan’ın korona virüsüne yakalanması da Dolar üzerinde düşüşe sebebiyet verdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı