Altın yükselişine FED freni! 25 Ağustos altın fiyatları ne kadar?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın yükselişine FED freni! 25 Ağustos altın fiyatları ne kadar?

ALTIN

25 Ağustos 2020 Salı 08:12:36

Son Güncelleme: 23/08/2020 23:48:44

Altın yükselişine FED freni! 25 Ağustos altın fiyatları ne kadar?

Altın fiyatları 25 Ağustos 2020 Salı günü dalgalı hareketlerine devam ediyor. FED kararı sonrasında altın fiyatları düşmeye devam ediyor. Peki gram,çeyrek,yarım ve cumhuriyet altını güncel fiyatları ne kadar?

Çeyrek altın rekor seviyelere ilerlemiş ve korkutan bir hal almıştı. Fakat son dönemler de tarihi rekor kıran altın fiyatlarında tekrar gerilemeler meydana geldi. Altın fiyatları düşerken ise Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası olan Fed tutanakları ile altının düşüşü sınırı kaldı.

Parasal yöndeki genişlemenin devam etmesini vurgulayan tutanaklar da ise endişe duyulan asıl konu gündemden düşmeyen korona salgını oldu. Tutanaklarda salgına endişelerin hala devam ettiği açıkça görüldü. Fed tarafından gelen açıklamalar öncesinde ise ons altından düşüş eğilimi varken yukarı yönde hareketlenme gerçekleşerek 1,950 bandında sabitlendi.

İç piyasalara bakıldığında dolarda yaşanan düşüş ile birlikte gram altın 450 Türk lirası bandına kadar çekildi.
Korona salgını ile birlikte gelişmeler ile altın güvenli liman olarak görülmüş ve rekor üstüne rekor kırmıştı. Hatta altın o kadar değerlenmişti ki yanında gümüş gibi diğer kıymetli madenlerin bile değerini arttırmıştı. Fakat son zamanlar da altın dalgalı bir seyir izlemekte. 2075 dolar bandı ile rekor üstüne rekor kıran ons altın Rusya’dan gelen aşı iddiaları ile sert düşüşler yaşadı. Uzmanlar ise aşı haberlerinin düzeltme hareketi olarak kullanıldığına dikkat çekmişti.

Fakat aşı haberlerinin ardından düşen altının ons fiyatındaki gerileme kalıcı olmadı ve hafta içinde tekrar altın 2000 dolar barajını aştı.

FED TUTANAKLARI FRENLEDİ

Altında meydana gelen düşüşün ardından ise Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından düşüş sınırlandırıldı.
Politika yapıcıları ise, korona virüsünden dolayı hasar alan ekonominin kendini toplaması adına Fed’in para politikalarını daha da gevşetmesini gerektiğini savunmakta. Fed tarafından gelen hamle sonucunda ise düşüş sınırlandırıldı.

KUTSAR: DÜŞÜŞLERİN SINIRLI KALMASINA OLANAK SAĞLIYOR

GCM Yatırım Menkul Değerler Yardımcı Analisti olarak görev yapan Kaan Kutsar ise konuya dair değerlendirmeler de bulundu. Kaan Kutsar konuya karşın yaptığı değerlendirmeler de fed uzmanlarının haziran dönemine kıyasla daha ileri de mali teşvik sunulması gerektiğini düşündüklerini belirtti ve bunun yanı sıra tutanaklardan korona virüsü salgına dair endişelerin ve belirsizliklerin sürdüğünü ve bunun yanında negatif açıdan bu hisselerin kendini hissettirdiği yorumunda bulundu. Kaan Kutsar sözlerine ise, bu sebeple mevcut risklerle birlikte, Fed’in genişleyici para ve maliye politikalarını sürdürdüğünü belirtti. Kutsar, bu durumunda ons altın ve gram altındaki düşüşleri sınırlandırdığını açıkladı.

TÖZGE: BANT HAREKETİNE GİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Ata Yatırım Direktör ismi Cem Tözge ise konuya dair düşüncelerini paylaşırken, FED tutanaklarının hayal kırıklığına sebep olduğunu ve sonrasında ons altında kar satışlarının arttığını dile getirdi.

Son yaşanan gelişmelerin ardından ise altın fiyatlarının bant hareketine girdiğini düşünen Tözge, ons altın için1,925 dolar, 1,900 dolar ve 1,850 dolar bantlarında sırasıyla destek seviyelerinin sunulacağını ve 2000 ve 2075 dolar bandında ise direnç seviyesi olarak karşımıza çıktığını belirtti. Cem Tözge sözlerinin devamında, ileriki günlerde ons altının 1850 ila 2075 dolar bandında dalgalanmasının da ihtimal olduğunu belirtti.

25 Ağustos Altın Fiyatları Ne Kadar?

Kapalıçarşı açılış fiyatlarıyla birlikte 25 Ağustos Salı günü piyasalardaki altın fiyatları şu şekilde:

Gram Altın: 457,53 TL

Çeyrek Altın: 746,10 TL

Yarım Altın: 1487 TL

Cumhuriyet Altını: 2975 TL

Altın ONS: 1940 dolar

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı