Altın ve gümüş fiyatları yükselecek mi? Uzmanlar yatırım yapacakları uyardı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın ve gümüş fiyatları yükselecek mi? Uzmanlar yatırım yapacakları uyardı

ALTIN

3 Ekim 2020 Cumartesi 10:12:52

Son Güncelleme: 03/10/2020 01:28:05

Altın ve gümüş fiyatları yükselecek mi? Uzmanlar yatırım yapacakları uyardı

Uzun bir süredir dalgalı hareketlerine devam eden altın ve gümüş bu haftayı düşüşle tamamladı. Bu yıl yatırımcısının en değerli gözdesi olan değerli metaller önümüzdeki günlerde yükselmeye devam edecek mi merak ediliyor. Uzmanlar ise altın ve gümüşe yatırım yapacaklara uyarıda bulundu.

Koronavirüs vaka sayısında yaşanan artışla birlikte altın fiyatları yükselmişti. Piyasalarda yaşanan dalgalanma ile birlikte altın fiyatları değişkenlik göstermeye devam ediyor. Amerika Devlet Başkanı Donald Trump’ın Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından, altın fiyatları tekrar yükseldi ve bu hafta yaşanan kayıplarını telafi etti. Vatandaşlar ise altın fiyatlarının yıl sonuna kadar yükseliş yaşamaya devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatları için değerlendirmede bulundu. İşte altın fiyatları ile ilgili uzman yorumları…

3 Ekim 2020 Güncel Altın Fiyatları

Gram altın haftayı düşüşle kapadı. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gramı yüzde 0,04 azalış gösterdi ve 474 liradan işlem gördü.

Bugün, çeyrek altın 769 lira, Cumhuriyet altını 3.147 liradan satıldı. 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanış fiyatına oranla yüzde 0,04 düşüş gösterdi ve 474,50 liradan işlem gördü.

DONALD TRUMP’IN KORONAVİRÜS TESTİNİN POZİTİF ÇIKMASI ALTIN FİYATLARINI YÜKSELTTİ

Altın ve gümüş fiyatları bu hafta dalgalı bir şekilde seyretmeye devam ediyordu. Altın ve gümüş fiyatları, ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump’ın COVİD-19 testinin pozitif çıktığının duyurulması ile birlikte yeniden yükselişe geçti.

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcısını hızlı değişen grafiği ile şaşırtan altın ve gümüş fiyatları hakkında değerlendirme yaptı.

ALTIN VE GÜMÜŞ FİYATLARI NE OLACAK?

Altın piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren İslam Memiş, bu hafta altının ons fiyatının 1848-1912 dolar arasında, gram altın fiyatının ise 451,78 lira-478,32 lira arasındadeğişim gösterdiğini belirtti.

Geçen hafta yaşanan düşüş trendi ile beraber, bu hafta dolar kurunda yaşanan geri çekilme ile birlikte emtia fiyatlarında baskılanma arttı. 1860 dolar seviyesinin altında olan fiyatlamalar, 458 lira seviyesinin altındaki gram altın fiyatları yatırımcısına altın alım fırsatı sundu.

ABD Başkanı Trump’ın korona virüs testinin pozitif çıktığı ile ilgili açıklamanın gelmesiyle birlikte piyasalardaki hareketlilik başladı. Ons altın sabah saatlerinde 1885 dolar seviyesindeydi, şimdi tekrar toparlanmaya geçti. Uzmanlar, 1907 dolar seviyesinin geçici mi kalıcı mı olacağının ve dolar endeksinin tekrar düşüşe geçip geçmeyeceğinin sıkı takipçisi olacak.

Dolar kurunda bu hafta yaşanan yükselişler dikkatleri üzerine çekti. Dolar kurunun güçlü duruşu gram altına destek veriyor. ABD tarafından açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi piyasa tarafından merakla bekleniyor. Bu veriler altın fiyatlarını yakından ilgilendiriyor.

ALTIN FİYATLARINDA DALGALI İŞLEMLER SÜRÜYOR

Memiş, hem döviz, hem altın, hem gümüş kurlarının bir bant aralığına sıkıştığını ve bu aralıkta son derece sert dalgalandığını belirtti. 5.90 seviyesinin altına çok kez düşen gümüşün ons fiyatının 23.70 dolar aralığına sıkıştığını vurguladı. Ons altın fiyatı ise 1912 dolar seviyesine kadar yükseliyor ve 1880 dolar seviyesine kadar çekiliyor.

Bir gün yükselip bir gün düşen fiyatlar çok sert dalgalandırıyor. Uzmanlar, Amerika’dan teşvik paketi ile ilgili bir anlaşma haberinin gelmesiyle piyasaların yine dalgalanmasını bekliyor.

Memiş, vatandaşlara, emtia fiyatlarındaki belirsizlik nedeniyle satışlar için acele etmemelerini önerdi. Altının gram ve ons fiyatındaki belirsizlikler nedeniyle dolar ile pozisyon alınmasını doğru bulduğunu dile getirdi.

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

MineLife Pty kıdemli kaynak analisti olan Gavin Wendt, yaşanan dalgalanmaların normal olduğunu belirtti. Altın piyasaları, koronavirüs vakalarının ve volatilitenin artmasıyla birlikte ABD seçimlerinin de yaklaşması nedeniyle tedirgin bir durumda. Wendt, altın fiyatları düşecek mi sorusu için, altın zeminin güçlü kaldığını dile getirdi.

Kuyumcu esnafları ise, altın fiyatlarının sene sonu 500 lira, yılın ortalarında ise 550 lira olacağını ön görüyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı