Altın fiyatları ne kadar? 29 Haziran gram ve çeyrek altın kaç TL?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın fiyatları ne kadar? 29 Haziran gram ve çeyrek altın kaç TL?

ALTIN

28 Haziran 2020 Pazar 14:54:22

Altın fiyatları ne kadar? 29 Haziran gram ve çeyrek altın kaç TL?

Pandemi sürecinin etkileri devam ederken düğün sezonuda yaklaşıyor. Mart ayında yükselişine başlayan ve dalgalı hareketlerine devam eden altın fiyatları önümüzdeki günlerde nasıl olacak? Uzman analizlerin yorumları ve teknik analizlerle gram, çeyrek ve cumhuriyet altını fiyatlarını hep birlikte inceleyeceğiz.

Kovid-19 salgını sonrasında güvenli liman olarak bilinen altına yoğun talep oldu. Yatırımlarını güvende tutmak isteyen vatandaşlarımız özellikle gram altına yoğun ilgi gösterdi. Mart ayının sonlarında 300 liraya kadar gerileyen gram altın sadece iki ay içinde 400 lira seviyelerine kadar yükseldi. Yatırımcısına kısa bir sürede yüzde 30 gelir sağlayan altının Temmuz ayında fiyatı ne kadar olacak hep birlikte inceleyeceğiz.

29 Haziran Altın Fiyatları

8 Haziran tarihinde 363 liraya kadar geri çekilme yaşayan altın fiyatları, geçtiğimiz hafta kapanışı itibariyle 390 lira seviyelerine kadar yeniden yükseldi. Yaz aylarına girmemiz ve düğünlerin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlarımız gram altına yatırım yaptı. Haftasonu işleme kapalı olan altın fiyatları 29 Haziran Pazartesi itibariyle şu fiyatlardan işlem görmeye başlayacak:

Gram altın: 390,56 TL

Çeyrek altın: 635,40 TL

Cumhuriyet altını: 2530 TL

Yarım altın: 1268 TL

Altın ONS fiyatı ise 1770 dolar üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Peki altına yatırım yapacaklar için bu noktadan alım yapmak mantıklı mı? Altın için kazandıracak giriş noktaları neresidir hep birlikte teknik analizle birlikte inceleyelim.

Altın Fiyatları Teknik Analizi

18 Haziran tarihinde 380 lira seviyelerine kadar yükseliş gösteren altın fiyatlarının düşüşe geçmesi bekleniyordu. Ancak piyasalardan gelen talep doğrultusunda fiyat kendini 390 seviyelerine kadar taşıdı. Bu noktada teknik analiz araçlarına göre aşırı alım noktasına ulaşıldı ve fiyatlar önümüzdeki 2-3 gün küçük çaplı bir geri çekilme yaşayabilir. Analistler tarafından aktif olarak kullanılan günlük stochastic rsi indikatörü 97,51 seviyelerini gösteriyor. Yani piyasalarda aşırı alım yapıldı. Buna bağlı olarak kısa sürede yüksek gelir elde eden yatırımcılar hafta açılışı itibariyle piyasalardan karını alarak çıkabilirler. Fiyatın ise 380 lira seviyelerine kadar geri çekilmesi muhtemel.

Haftalık grafikte inceleme yapacak olursak; altın fiyatlarının yükselişine devam edeceği görülüyor. Uzun vade altın yatırımcıları gönül rahatlığıyla altın alımına devam edebilirler. Uzun dönem altın yatırımında ilk hedef 420 lira, ikinci hedef 450 lira olurken son hedef ise 480 lira olarak gösteriliyor. 2020 yılının sonlarında beklenen hedeflerin gerçekleşeceği tahmin ediliyor. 29 Haziran Pazartesi itibariyle güncel altın fiyatları yukarıdaki gibi açılacaktır. Bu hafta altın fiyatlarında yaşanacak gelişmeler, kısa vadeli yatırımcılar için gözlem haftası olup, altın alacaklar için uygun giriş noktası arayışı devam edecektir. Cuma günü haftanın kapanış fiyatları ve yeni teknik analiz yazımızla birlikte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi değildir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı